tic tic tac ben dj carrapicho 681 420 dj raport

Nasza kolejna premiera w ramach poszukiwania hitu lata 2021 czyli w cyklu “Pocztówka  na lato” jest całkiem wyjątkowa, bo magiczne “Tic Tic Tac” królowało na naszych parkietach pierwszy raz latem 1997. To był prawdziwy hit lata! Z biegiem lat jakby zapomniano o tej bardzo wesołej piosence. Do dziś. Oto brazylijsko-włoska ekipa artystów odświeża ją, w sam raz na lato ’21. Los Locos, Ben DJ i Juliana Moreira.

 

Już kilka dni po premierze zauważamy spore zainteresowanie tym utworem wśród naszych DJ’ów, co oznacza, że w Polsce nie zapomniano tego utworu, bo pewnie “Tic Tic Tac” gra się np. na weselach. 24 lata temu Carrapicho, teraz Los Locos, Ben DJ i Juliana Moreira.

W lekkim, letnim stylu, a co ważne na wesoło. To może podobac się już po pierwszych taktach!

Kim są sprawcy tej nowej wersji?

Los Locos tworzą Roberto Borillo Boribello i Paolo Franchetto. U nas właściwie nieznani, ale ich trasy – gdzie nie przeszkadza Covid-19 trwają cały rok. Latem we Włoszech i zimą w Brazylii, Wenezueli, Santo Domingo, Kubie i Meksyku.
Teraz do współpracy namówił ich Ben DJ, włoski DJ o tunezyjskich korzeniach, występujący w najlepszych klubach w Miami, na Ibizie i w całej Europie. Znamy go już u nas dość dobrze, z kilku kawałków. Ten najlepiej przyjęty przez polskich DJ’ów to “Back & Gucci (Shake it Up)”, z 2019 roku.
Juliana Moreira to aktorka, modelka i prezenterka urodzona w Brazylii, obecnie mieszkająca we Włoszech.
Jest znaną twarzą wielu odnoszących sukcesy włoskich programów telewizyjnych, takich jak ?Paperissima Sprint?, Matricole i Meteore ?,? Colorado ?i innych, ale jednocześnie prowadzi działalność jako prozdrowotna blogerka – influencerka.

O oryginale

“Tic, Tic Tac ? to piosenka brazylijskiego zespołu Carrapicho .

 

Został wydany dokładnie w czerwcu 1996 roku jako główny singiel z albumu, “Festa do boi bumba” , który później został uznany za platynową płytę we Francji. Piosenka została również nagrana przez Chilli z udziałem Carrapicho i wydana w maju 1997 roku. Oryginalna wersja znalazła się na listach przebojów w Belgii, Francji, Holandii i Hiszpanii. Wersja zremiksowana, wyprodukowana przez Franka Fariana (producenta Boney M) była już hitem w Austrii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, a nawet w Wielkiej Brytanii. I oczywiście u nas, w Polsce.

Utwór można by porównac do mega przeboju “Macarena“, bo jest to coś więcej niż tylko piosenka. Posiada bowiem własny, łatwy do naśladowania układ taneczny i chwytliwy refrenem. To wszystko widać na wideo klipie oryginału.

Czy zatem “Iko Iko” jest zagrożone w swoim prymacie tego lata? A może inne? Zobacz jakie.