up & down vengaboys timmy trumpet

Czy to już moda na odświeżanie hitów Vengaboys? Na odpowiedź trzeba by jeszcze poczekać, ale coś jest na rzeczy. Niedawno wszak mieliśmy “Boom Boom Boom Boom”, a tu kolejny…. Timmy Trumpet & Vengaboys “Up & down”. Przy okazji przypominamy oryginał.

 

 

Timmy Trumpet od wielu lat uchodzi za czołowego producenta australijskiej sceny EDM. Już nie raz dał się poznać z nieco odjechanych produkcji własnych, a czasem remiksów. Ostatnio mieliśmy jego promo z muzą Hardstyle. Do tej pory najbardziej u nas podobał się kawałek Timmy Trumpet & Savage “Freaks” (2014) oraz Timmy Trumpet & Kastra feat. Chuck Roberts “Wassup (Listen To The Horns)”(2019). W przypadku “Up & down” nie poszedł tak daleko jak często mu się zdarza. Oto wersja – remix 2020.

 

Dodajmy, że Timmy Trumpet zremiksował “Up & down” już w 1998 roku, a więc kiedy utwór dopiero startował. Producent nie poszedł obecnie daleko w odświeżeniu, bo też nie chciał przedobrzyć.

Przyśpieszył, dodał pompkę (jakże by jej miałoby nie być?) i na niektórych frazach dodał dość mocną progresję co bardzo do-energetyzowało “Up & down”. Zachował główny lajt motyw przez co słuchać od razu ma szansę skojarzyć (jeśli zna  oryginał) o co chodzi.

No właśnie, oryginał.

 

Vengaboys to holenderska grupa muzyczna Eurodance będąca dziełem holenderskich producentów Wessela van Diepena i Dennisa van den Driesschen (Danski i Delmundo) i składa się z głównych wokalistek Kim Sasabone i Denise Post-Van Rijswijk oraz wokalistów Robin Pors i Donny Latupeirissa.

?Up and Down? osiągnął czwarte miejsce w Wielkiej Brytanii w listopadzie 1998 roku. Osiągnął również pierwsze miejsce na liście przebojów US Hot Dance Music/Club Play w 1999 roku. Remiks utworu Tin Tin Out (wydany w Wlk.Brytanii) został samplowany w remiksie Cher “Believe” autorstwa DMC. Z kolei zawołanie ?Wooo!? w utworze zostało wzięte jako sampel z nagrania ?Crash Goes Love? słynnej wokalistki Loleatty Holloway. Singiel pojawił się aż w … 33 edycjach wydawniczych, bo utwór miał sporo remiksów.

2 maja 2001 roku World Music Awards przyznało grupie nagrodę dla najlepiej sprzedającej się grupy tanecznej roku, a w 2019 roku holenderska gazeta internetowa Nu.nl ogłosiła Vengaboys najbardziej utytułowaną holenderską grupą popową w historii.

Czyli co? Teraz czas na … “We like to Party”… a może “We’re Going To Ibiza!”?

up & down vengaboys timmy trumpet

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz “Boom Boom Boom Boom” Lizot

Polish Dance Chart “Boom Boom Boom Boom