Tick Tock – Clean Bandit wraca z hitowym utworem

clean bandit 2020 tick tock

Formacja Clean Bandit powraca po dość długiej, bo dwuletniej, przerwie.  Właśnie pojawił się ich nowy utwór “Tick Tock”, którego tytuł sugeruje podobnie prosty muzycznie utwór. I tak jest rzeczywiście, bo od razu wpada w ucho. Oto kilka szczegółów na ten temat oraz ich Top 20.

Trio Clean Bandit powraca w przebojowym stylu nawiązującym do ich największych przebojów czyli “Rockabye” (wielki hit na Polish Dance Chart) czy “Solo”. “Tick Tock” został napisany wspólnie przez Clean Bandit, Mabel i Kamille (napisała Clean Bandit “Solo”, Mabel “Don’t Call Me Up”) i amerykańskiego rapera 24kGoldn został wyprodukowany został przez Grace i Jacka z Clean Bandit z pomocą Marka Ralpha (Years & Years, Sigala). Oto efekt współpracy.

 

Trzeba przyznać, że “Tick Tock” to chwytliwy utwór, bo zrobiono według podobnego schematu co “Rockabye”. A więc mamy tu przyjemną melodię, w średnim tempie, chwilami nawiązująca nawet do reggae. Czyli tak jak to zrobiono we wspomnianym tu ich przeboju sprzed czterech lat. A więc będzie kolejny hit!

Łącząc siły z wieloletnią przyjaciółką Mabel oraz mieszkającym w Los Angeles raperem 24kGoldn, Clean Bandit skorzystali ze sprawdzonej popowej formuły, by stworzyć coś zaraźliwego i bardzo w swoim stylu.

Przez ostatnie miesiące, w przerwach między nagraniami, korzystali z dostępnych platform, by łączyć się z fanami, a także pomagać zbierać fundusze na walkę z Covid-19 oraz skutkami pandemii. Na ich kanale YouTube co tydzień można było uczestniczyć w Domówce.

clean bandit 2020 tick tock
24kGoldn (z lewej), Mabel (w środku) i Clean Bandit (fot.Warner Music)

Ponadto, zespół we współpracy z rozmaitymi organizacjami charytatywnymi brał udział w ekskluzywnych występach, w tym w wirtualnym festiwalu, który zorganizowali razem z Global Citizen, by zwrócić uwagę na problem głodu na świecie.

Inne przedsięwzięcia zespołu, to występy dla Hospitality for Heroes / International Nurses Day oraz przygotowanie nowej wersji “Symphony” na rzecz Comic Relief z pomocą brytyjskich chórów oraz takich gwiazd jak Zara Larsson (która zaśpiewała w oryginalnej piosence), Emeli Sande, Mahalii oraz Toma Grennana.

Clean Bandit tworzą: Grace Chatto, Jack Patterson i Luke Patterson.

 

CB* Top 20 (wg DJ’ów)

 1. CB* feat. Demi Lovato Solo Radio Mix
 2. CB* ft. Sean Paul & Anne Marie Rockabye Radio Edit
 3. CB* ft. Zara Larsson Symphony Radio Mix
 4. CB* feat. Ellie Goulding Mama Radio Edit
 5. CB* ft. Sean Paul & Anne Marie Rockabye Jack Wins Remix
 6. CB* ft. Demi Lovato Solo Ofenbach Remix
 7. CB* ft. Marina & Luis Fonsi Baby Radio Mix
 8. CB*ft Demi Lovato Solo Wideboys Remix
 9. CB* feat. Ellie Goulding Mama Morgan Page Remix
 10. CB*& Jess Glynne Real Love Extended Mix
 11. Taylor Swift You Need To Calm Down  – CB* Remix
 12. CB* ft. Jess Glynne Rather be The Magician remix
 13. CB* ft. Jess Glynne Rather Be Radio Edit
 14. CB* ft. Zara Larsson Symphony Lodato & Joseph Duveen Remix
 15. CB* feat. Ellie Goulding Mama Tiesto’s Big Room Remix
 16. CB* feat.Julia Michaels I Miss You Cahill Remix
 17. Little Big & Tatarka feat. Clean Bandit Arriba Radio Edit
 18. CB* ft. Zara Larsson Symphony Dash Berlin Remix
 19. CB* feat.Julia Michaels I Miss You Radio Edit
 20. CB* feat. Jess Glynne Rather be Robin Schulz remix