www.digitaldj.pl

Jak zwykle wybieramy dla was nasze propozycje z tego tygodniowe nowości. Znajdziecie tu kilka propozycji, które naszym zdaniem możecie zagrać w ciemno.  Blondee-Cheat Codes-Jerome-Chase-Tim3Bomb-Bernasconi-Dąbrowska-DaveCrusher

 

 

Niemiecki producent Blondee znów nas zaskakuje bardzo dobrą produkcją, tym razem swoją własną, we współpracy z Włochem Roberto Mozza. Nagranie o banalnym tytule „My Heart Goes Boom” wcale nie jest banalne w swoim aranżu. Ten całkiem lekki house ma wielki atut w melodyjnej wokalizie, która pojawia się w refrenie, troche przypominając hit „Freed from Desire” Gali, a trochę ATC „Around the world”. Do tego dołożono niedużo future house’owej elektroniki. Wyszło znakomicie!

 

 

Dwaj znani nam z Niemiec producenci Jerome & Eric Chase wzięli na tapetę sprawdzony hit Jennifer Paige „Crash” i nagrali cover tego utworu z wykorzystanie mało znanej wokalistki Michelle Hord. Jest to lekki deep house, w który wpletli gitarę według sprawdzonego schematu znanego już z hitu Lost Frequencies. Zachowano klimat oryginału, nie zepsuto tego i tak powstała całkiem zgrabna wersja ad 2017, który powinna się podobać.   

 

 

Dave Crusher, Kilian Taras & Psycholl feat. Alisa Fedele mało znana formacja w całkiem przyjemnym kawałku deep house „Sunshine” z dodatkiem gitary i niezłym wokalem. Trochę tego już dużo na rynku, ale może przypadnie wan do gustu, bo ma swój klimat.

 

 

Rosyjski duet tworzący muzykę elektroniczną TIM3BOMB prezentuje nowy singiel „La Cancion”. Wokal w języku hiszpańskim oraz mocny i energetyczny beat pomógł dostać się do Top10 Shazam w Rosji! Dobre wykorzystanie klimatu deep house, sampla gitary i tego fajnego wokalu bardzo nam się spodobało.

 

 

Joe Stone zaskoczył nas kilka miesięcy temu znakomitą przeróbką starego hitu „Make Love”. Cieszył on się sporym powodzeniem. Dlatego i ten przypadnie Wam do gustu. „Let’s Go Together” to także utwór-odświeżenie. Oryginał powstał w 1979 roku nagrany przez formację CHANGE, pod którą ukrywał się producent Jacques Fred Petrus. Bardzo przyjemna ta nowa wersja – lekki house z nowoczesnym beatem!

 

 

Rico Bernasconi & Farenizzi feat. Mink Jo – tym razem w takiej konfiguracji ten dobrze znany nam niemiecki producent zrobił jak na siebie bardzo energetyczny kawałek i wrzucił tam mnóstwo patentów, a więc fajne wokale (męski i damski) z łatwo wpadającym lajtmotywem i starymi samplami wokalnymi,  future house’owy podkład, który sprytnie miesza się z prostym rytmem dance.  Może się u nas podobać.

 

 

Richie Rodriguez – ten mało znany producent przedstawia nam w labelu Casa Rosa  fajny energetyczny kawałek „Bulherengue” house oparty na motywach mało znanego nam latynoskiego utworu. Mamy tu sporo brzmień tribalowych i charakterystyczny latynoski wokal w stylu , może pamiętacie kilkanaście lat temu, np. „Alegria”. Ten kawałek może stanowić fajne urozmaicenie każdego seta, bo wiadomo – latynoska muza sama się broni.

 

Niedawno wydany taneczny remix Gromee do nagrania tej wokalistki został bardzo dobrze przyjęty i być może dlatego Ania Dąbrowska (i jej wydawca) wybrała na kolejny singiel piosenkę w tanecznym charakterze pop-disco-funky. Na pewno przydałby się jakiś klubowy remiks, ale i ten oryginał możemy Wam polecić. Nagranie promuje płytę „The Best of”, która pojawi się w listopadzie 2017. Będzie to kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki. Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remixie Gromieego!

 

Warto odnotować nowe nagranie niezwykle popularnego trio Cheat Codes (Matthew Russell, Trevor Dahl and KEVI). Nowy utwór to mieszanka różnych styli, bo na rytmie raggaton osadzona jest alternatywna elektronika, a stopa podbita jest do klubowego brzmienia. W utworze pojawiają się gościnnie  rapper Fetty Wap i producent alternatywnej elektroniki niejaki CVBZ

 

 

WEEKEND PROMO Blondee-Cheat Codes-Jerome-Chase-Tim3Bomb-Bernasconi-Dąbrowska-DaveCrusher