jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart > oto kolejny powrót gwiazd sprzed lat

Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart > oto kolejny powrót gwiazd sprzed lat

Czy pamiętacie taki zespół? Pewnie większość już nie. Minęło przecież dobre 20 lat od kiedy robili hit za hitem. Teraz powracają. Z jakim skutkiem? Sami oceńcie, ale pewnie przekonamy się za jakiś czas, bo właśnie dziś jest światowa premiera ich zupełnie nowego utworu:  Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart. Powraca ABBA, powracają Oni. Czy to będzie rok powrotów gwiazd sprzed lat?

 

 

 

 

Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart wideo

 

Backstreet Boys powracają! Zespół obchodzi właśnie 25-lecie istnienia. Z tej okazji chłopaki wydali zupełnie nowy singiel „Don’t Go Breaking My Heart” ! Teledysk do utworu wyreżyserowali wieloletni współpracownicy Backstreet Boys, Rich & Tone.

Kiedy tylko usłyszeliśmy tę piosenkę, wiedzieliśmy że jest czymś wyjątkowym” – mówi Kevin Richardson. „Zwariowaliśmy na punkcie pianina i syntezatorów oraz tego momentu, kiedy w drugiej zwrotce wchodzi groove! Świetka zwrotka, hook i melodie.  To coś, czego chce się słuchać w kółko„.

 

Backstreet Boys - Don't Go Breaking My Heart
Backstreet Boys – Don’t Go Breaking My Heart   (foto sony music)

Backstreet Boys nagrali nowy utwór po zakończeniu pierwszej części rezydentury w Las Vegas. „Don’t Go Breaking My Heart” to utwór, który ma w sobie energię grupy, która ma za sobą niesamowity rok i której udało się włożyć cały swój entuzjazm w nowy singiel! W ostatnim czasie zespół zdobył swój pierwszy numer 1 na liście przebojów country dzięki współpracy z Florida Georgia Line oraz pracował z wieloma nowymi producentami.

Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie 25 lat …. ze wsparciem RCA i wszystkich naszych współpracowników, wiemy, że będziemy mogli występować dla naszych fanów, zarówno nowych, jak i tych wiernych od lat, przez jeszcze długi czas. Czujemy się, jakbyśmy dopiero zaczynali!” – mówi AJ McLean

 

„Don’t Go Breaking My Heart” dostępny jest już we wszystkich serwisach cyfrowych. Utwór napisał Stephen Wrabel (Ellie Goulding), a wyprodukowali go Stuart Crichton (Kesha) i Jamie Hartman (James Bay).

 

Backstreet Boys mają na koncie niezliczoną liczbę utworów, które podbiły pierwsze miejsca list przebojów, liczne nagrody, wyprzedany trasy koncertowe i ponad 130 milionów sprzedanych płyt. Żaden inny boysband w historii muzyki pop nie odniósł takiego sukcesu!

Zespół Backstreet Boys założony został w 1993 roku. Rok wcześniej na castingach poznali się AJ McLean, Howie Dorough i Nick Carter, którzy później wraz z Kevinem Richardsonem podczas przesłuchania w Orlando zorganizowanego przez Lou Pearlmana zostali wybrani do zespołu. Piąty członek grupy, Brian Littrell, został zaproszony do zespołu przez swojego kuzyna, Kevina Richardsona.

W 1993 roku zespół miał pierwsze występy, a rok później podpisał kontrakt płytowy. W 1995 r. ukazał się pierwszy singel „We’ve Got It Goin’ On”, który w Niemczech zdobył platynę. W maju 1996 wydany został debiutancki album Backstreet Boys, z którym zespół koncertował w Europie, Azji i Australii, w tym również w Polsce (w Katowicach, Warszawie, Sopocie, Lubinie i Poznaniu). Kolejne albumy (Backstreet’s Back z 1997, Millennium z 1999 i Black & Blue z 2000) odniosły duże sukcesy komercyjne na całym świecie, podobnie jak płyta z największymi przebojami grupy The Hits: Chapter One, która ukazała się w 2001 pomimo wielu problemów osobistych członków zespołu i plotek o rozpadzie.

Po pięcioletniej przerwie zespół wydał album Never Gone (2005) i znów wyruszył w trasę, która objęła USA i część Europy. Latem 2006 z zespołu odszedł Kevin Richardson, a w 2008 formacja rozpoczęła trasę koncertową promującą album Unbreakable (2007). W październiku 2009 roku grupa wydała nowy album This is Us. Pierwszym singlem promującym nowy album Backstreet Boys jest utwór „Straight Through My Heart”. Kolejny singiel z płyty to „Bigger”, do którego teledysk został nakręcony w stolicy Japonii.

29 kwietnia 2012 roku Kevin Richardson powrócił do oficjalnego składu zespołu.

 

 

Czy zatem ten rok będzie rokiem powrotów gwiazd sprzed lat? Ostatnio informowaliśmy o powrocie ABBA.

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze