BAD MEMORIES - MEDUZA, James Carter - Bad Memories ft. Elley Duhé, FAST BOY

No, no, no… ten kawałek robi wrażenie swoją świeżością już od pierwszych taktów! Trio MEDUZA znów robi oryginalny utwór „Bad memories”, a wspomaga ich James Carter, Elley Duhé i FAST BOY.

 

 

Włoskie trio producentów konsekwentnie idzie swoją drogą brzmieniową. Potwierdzają to swoim nowym utworem „Bad memories”.

 

Luca De Gregorio, Mattia Vitale i Simone Giani czyli Meduza wykonali świetną robotę. Zwłaszcza w warstwie rytmicznej utworu, gdzie wykorzystują akustyczne brzmienia gitar. Jest także kilka smaczków brzmieniowych w tle, które robią wrażenie.

Jest to coś co można by określić jako tech house, ale zrobiony w specyficznym stylu Meduzy. Dopełnieniem jakości jest wideo.

Nie banalna treść

„Bad Memories” to nietuzinkowa opowieść o dojrzewaniu. Grupa wietnamskich nastolatków wyrusza w podróż pełną samorealizacji. Poprzez ponowne połączenie z wietnamskim folklorem i mitologią, narracja kończy się odkryciem rozpadającego się kamiennego posągu smoka, który znajduje się w środku mistycznej dżungli.

Trio Meduza zyskało rozgłos za sprawą singla „Piece of Your Heart” z Goodboys. Od czasu premiery utwór zgromadził już ponad miliard streamów na całym świecie, zapewnił także artystom nominację do Grammy.
To pierwszy singiel Meduzy od czasu „Tell It To My Heart”, który obecnie ma ponad 100 milionów streamów na Spotify. Wcześniej był świetny „Paradise”. Zebrał ponad pół miliarda streamów na Spotify.

O pozostałych

Pochodzący z Londynu DJ i producent James Carter zgromadził ponad 150 milionów streamów na Spotify. Wierny swoim korzeniom, nadal wydaje unikatowe remiksy, w tym dla Rihanny, Jamesa Arthura, Avy Max i wielu innych artystów. Jego singiel „Hands in the Fire” z 2018 roku stał się viralem na TikToku. Został wyświetlony ponad 150 milionów razy.

Elley Duhe ma na koncie współprace z Gryffin, Zeddem i Kyd The Band. Zdobyła po drodze trzy platyny dla singli „Happy Now”, „Tie Me Down” i „Middle Of the Night”.

FAST BOY to berliński duet braci, który od debiutu w 2021 roku pisał już piosenki z takimi muzykami jak Tiesto, Ofenbach i Alok. Póki co zgromadzili ponad 100 milionów streamów, a „Bad Memories” Meduzy z pewnością podniesie ten wynik.