chasing cars harrison 681 400

Czy pamiętacie „Chasing cars”? Być może nie, bo minęło dokładnie 15 lat kiedy ten utwór stał się hitem. Prawdopodobnie ta całkiem zgrabna rocznica stała się powodem, że Harrison odświeżył właśnie teraz hit Snow Patrol. Poznajcie tą wersję. Przy okazji, przypominamy oryginał i jego historię.

 

Wielki hit Snow Patrol „Chasing Cars” doczekał się nowej, niezwykle chwytliwej wersji nagranej przez brytyjskiego artystę Harrisona.

Ten utwór w oryginale (patrz niżej) jest bardzo emocjonalna balladą. I trzeba przyznać, że ta nowa wersja zachowuje sporą część tej niewątpliwie najważniejszej cechy tego utworu. Harrison, w zasadzie poszedł po najmniejszej linii oporu, i dobrze. Dodał prostą stopę, a la Slap, i nie „przegrzał” utworu. Można powiedzieć, że po prostu trafnie zremiksował cover, który ma spore szanse podobać się u nas.

Kto to Harrison ?

Harrison zyskał rozgłos jako wokalista i DJ między innymi dzięki wsparciu takich gigantów muzyki dance jak Tiësto, Avicii, Dimitri Vegas & Like Mike oraz mediów. Także słynnego DJ’a Danny’ego Howarda z Radio 1. Harrison ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Steve Aoki, Dannic, Thomas Gold, Knife Party czy Hardwell. Możecie go kojarzyć z utworem nagranym z Alok.
Po niesamowitym sukcesie coveru „Lucid Dreams” Juice WRLD, który ukazał się jesienią ubiegłego roku i zgromadził już ponad 20 mln streamów, jak również singlach „Losing My Mind” i „Touch Me”, teraz powraca z kolejną premierą.

O oryginale

„Chasing Cars” Snow Patrol ukazało się w 2006 roku i stało się międzynarodowym hitem, m.in. dzięki wykorzystaniu w finale drugiego sezonu niezwykle popularnego serialu „Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”).

Piosenka szkocko-północnoirlandzkiego zespołu rocka alternatywnego Snow Patrol pojawiła się na ich czwartym albumie studyjnym, „Eyes Open”. Zyskała znaczną popularność w Stanach Zjednoczonych po tym, jak pojawiła się w finale drugiego sezonu popularnego dramatu medycznego „Grey’s Anatomy”. U nas znany jest jako „Chirurdzy„.

Zajęła 6 miejsce na UK Singles Chart i 5 na US Billboard Hot 100 . Na 49-ej ceremonii rozdania nagród Grammy w 2007 roku, „Chasing Cars” został nominowany do najlepszego rock utworu. Na 2007 Brit Awards został nominowany za najlepszy brytyjski singiel .

W 2009 roku ogłoszono, że „Chasing Cars” jest najczęściej graną piosenką dekady w Wielkiej Brytanii. Dziesięć lat później została ujawniona jako najczęściej odtwarzana piosenka XXI wieku w brytyjskim radiu.