OUT OUT Joel Corry i Jax Jones, Saweetie, Charli XCX i…

out out jax jones joel corry 681 400, alok remix

Ostatnio mamy do czynienia z coraz większą ilością tzw. kolaboracji czyli wspólnych projektów bardzo popularnych artystów. W “Out out” jest ich czwórka: Joel Corry, Jax Jones, Saweetie i Charli XCX, a do tego jeszcze… sampel.

 

Dwóch popularnych obecnie producentów muzyki House łączy siły. A Jax Jones i Joel Corry wokalnie dobierają sobie do współpracy w “Out Out” dwie charakterystyczne , i także popularne, dziewczyny. Oto co z tego wyszło.

Out out” dziwi nas nieco, bo spodziewaliśmy się czegoś extra po tych kreatywnych producentach. Niezależnie od tego utwór wydaje się przebojowy, ma charakterystyczny lajt motyw, a nawet ” e e eee… eee”. Słychać nawet nieco tzw. brzmień Euro Dance. Powoduje to, że utwór może się u nas spodobać. Dziewczyny fajnie Charli XCX śpiewa, a Saweetie rapuje. A może ta prosta linia melodyczna jest tym czymś “extra”?
O obu producentach pisaliśmy już wielokrotnie . Przypomnijmy tylko, że Joel może pochwalić się najdłużej utrzymującym się numerem 1 w UK w 2020 – mowa oczywiście o “Head & Heart” feat. MNEK. Z kolei Jax za sprawą swego debiutanckiego albumu “Snacks” ma dance’owy bestseller 2019 roku.

Joel mówi o “Out out” :

Joel Corry
Joel Corry – Photo Credit Ryan Saradjola.jpg

– Z wielka ekscytacją nawiązałem współpracę z moim kumplem Jakx’em Jonesem i niesamowitymi Charli XCX i Saweetie. Jestem wielkim fanem “Alors On Danse” Stromae i bardzo chciałem wpleść go w klimat lata 2021.

Teraz znów możemy imprezować, rozpuście wiece włosy i wyjdźcie Out Out.

a Jax Jones dodaje…

Jax Jones Snacks Jacques
Jax Jones (fot. Eric T. White)

– Poznałem Joela kilka lat temu i od razu spodobała mi się jego energia oraz ambicja, więc współpraca wyszła nam naturalnie – dodaje Jax Jones. 

“Out Out” to idealny numer na rozkręcenie imprezy i idealna mieszanka różnych dźwięków. Jestem wielkim fanem Charli i Saweetie, dzięki którym uzyskaliśmy prawdziwą synergię. Nie mogę się doczekać reakcji ludzi na parkietach.
W nagraniu wykorzystano sample z tanecznego klasyka dekady 00. – “Alors On Danse” Stromae, o którym już kiedyś pisaliśmy, bo wygrał nasz Remix tygodnia.

Saweetie 

w 2018 roku EP-kę “High Maintenance”, z której pochodzi pokryty platyną przebój “ICY GRL”. Następnie, w 2019, wypuściła kolejną EP-kę “ICY”, na którą trafił viralowy hit “My Type”. Numer zdobył status podwójnej platyny i zapewnił Saweetie nominacje do BET Awards 2020 w kategorii Najlepsza hiphopowa artystka oraz Billboard Music Awards 2021 w kategorii “Najlepsza raperka”.
Jako bizneswoman, wprowadziła na rynek linię biżuterii ICY oraz kolekcję ubrań. Jako artystka współpracowała z takimi gwiazdami jak Gwen Stefani to David Guetta, Dua Lipa to Wiz Khalifa, and Mulatto czy G-Eazy.

Charli XCX

to ikona współczesnej sztuki, która pomogła poszerzyć granice pop, łącząc elementy undegroundu z mainestreamem. Jej innowacyjne podejście otworzyło nowe możliwości na popowej scenie nie tylko dla niej, ale i dla innych aspirujących artystów, których wspierała przez ostatnią dekadę swej działalności.
Niedawno Charli XCX została laureatką Variety Hitmakers dla Innowatorów popu i znalazła się na shortliście Mercury Prize za płytę “how I’m feeling now”, którą stworzyła sama, od podstaw, w swoim domu w Los Angeles podczas lockdownu w 2020 roku. 3 września artystka wyda “Good Ones” – pierwszy singiel zapowiadający jej piąty album, który ukaże się na początku 2022 roku.