Dalida – Shanguy & Marnik > wspominaja legendę piosenki

Shanguy i Marnik – mocna ekipa z intrygującym utworem, bo dedykowanym słynnej francuskiej wokalistce. Oto “Dalida”, która dziś ma swoją premierę.

Dalida – pewnie kojarzycie tą francuską wokalistkę, choć u nas nie była tak popularna jak we Francji. Śpiewała po francusku, angielsku, arabsku i niemiecku, sprzedała ponad 80 milionów płyt i stworzyła 800 utworów. Pomimo ogromnego sukcesu, artystce nie udało się pokonać depresji i zmarła po przedawkowaniu środków nasennych. W liście pożegnalnym napisała: „Życie stało się dla mnie nie do zniesienia. Wybaczcie mi!

Swego czasu można było obejrzeć w Canal+ znakomity film biograficzny o tej artystce. Pisaliśmy o nim dość dokładnie tutaj.

A co nam proponują znani producenci?

 

Marnik Dalida
Marnik (fot.Sony Music)

Duet Marnik to prawdziwy fenomen i zanosi się na to, że są to najbardziej obiecujące talenty na dzisiejszej scenie. Twórczość zespołu była grana w radiach w całej Europie. W 2015 roku ich hit „Bazaar”, w którym gościnnie pojawił się KSHMR, zgromadził 23 miliony odtworzeń w Spotify.

Marnik w 2017 roku współpracowali również z artystą Don Diablo przy tworzeniu singla „Children Of a Miracle”, który został odtworzony 36 milionów razy. W 2018 roku duet wraz ze Stevem Aokim przerobił oryginalną wersję utworu „Bella Ciao” na potrzeby serialu produkcji Netflix „La Casa De Papel”.
Singiel „Gam Gam” z 2018 roku zgromadził 12 milionów odtworzeń i był grany w takich radiach jak: NRJ, Fun Radio,  Flaix FM, Megastar, Los Dance 40 i wielu innych.

U nas, wśród DJ’ów zdecydowanie najlepiej przyjęła się “Up & Down”., a potem “Alone” – Marnik & KSHMR feat. Anjulie & Jeffrey Jey.

Teraz czas na “Dalida”!

 

 

dalida shanguy marnik
Shanguy (fot.Sony Music)

Marnik i Shanguy oddali hołd tragicznie zmarłej artystce w utworze przepełnionym nostalgią, hipnotycznym bitem oraz mrocznym brzmieniem.

Ten kawałek opowiada o poczuciu bycia zagubionym, kiedy nasi bliscy są ekstremalnie daleko. To czasy, w których słuchamy melancholijnych utworów takich jakie tworzyła Dalida” – mówią artyści.

Muzycznie “Dalida” zbliżona jest do brzmienia, które serwuje nam Shanguy, a więc ciepły beat z bardzo charakterystycznym elektronicznym aranżem.  Najnowsze foto tej formacji pokazuje, że jest to duet! NRD1 – wiadomo, a ta dziewczyna to Shady, którą skojarzycie z “Toukasse“. Czy to tylko okazjonalne foto czyli metamorfoza na stałe?
Pewnie niebawem się przekonamy.