DAMN (You’ve Got Me Saying) Galantis i Guetta z klubowym “pazurem”m

Damn (You've Got Me Saying) Galantis i David Guetta MNEK

Rekordzista David Guetta, ale też Galantis sporo wydają, ale uczciwie trzeba powiedzieć, że nie wszystkie ich produkcje wywołują u nas “wow”. Jak będzie w przypadku “Damn (You’ve Got Me Saying)” ? ⚡⚡

 

Czy jest jakiś gatunek, w którym David Guetta nie “robił”? Chyba nie, bo była nawet muzyka “black”. W “Damn (You’ve Got Me Saying)” znów zszedł się ze swoimi kolegami ze Szwecji. Oto efekt.

Spodziewaliśmy się kolejnego szablonowego kawałka, ale musze przyznać, że “Damn (You’ve Got Me Saying) robi bardzo dobre wrażenie. Nie jest tuzinkowy, bo panowie wychodzą poza typowy UK House. Słuchać tu trochę klubowego “pazura” , ale jest też lajtowo.

Taki idealny muzyczny środek, bez zbędnej słodyczy. Dodatkowo wrażenie robi bardzo dobry wokal.

To już druga współpraca Galantis i Guetty. Wcześniej wylansowali razem hit “Heartbreak Anthem” z Little Mix, który zgromadził ponad 562 milionów streamów. Moim zdaniem jest to nawet lepsze niż ten poprzedni.

Christian Karlsson z Galantis mówi:

  • Po “Heartbreak Anthem”, chcieliśmy z Davidem Guettą ponownie połączyć siły, by stworzyć coś bardziej house’owego. “Damn (You’ve Got Me Saying)” umożliwiło nam połączenie brzmienia z 2023 roku z R&B z początku lat 2000. MNEK jest jednym z moich ulubionych artystów i autorów piosenek, a ten utwór w końcu był odpowiednią okazją do współpracy. Jego wstępne pomysły od razu wpadły mi w ucho…

O nich

Historia Galantis zaczęła się jeszcze w 2009 roku. Jeszcze jako Bloodshy. Wtedy Karlsson współpracował przy pisaniu piosenek dla takich gwiazd, jak Madonna, Kylie Minogue, Katy Perry i Britney Spears.

Kooperacyjny tryb działania Christiana z jego kolegą Linus’em Eklöw’em, doprowadził do narodzin projektu Galantis, który zadebiutował na żywo w 2014 roku na “Coachella Valley Music and Arts Festival”.

David Guetta to chyba rekordzista wśród artystów muzyki klubowej czy w ogóle tanecznej. Sprzedał ponad 50 milionów płyt, a liczba jego streamów przekroczyła 10 miliardów. Francuz otrzymał też liczne platynowe i złote certyfikaty, a ponadto zdobył dwie nagrody Grammy (z 6 nominacji) i został uznany Kluczowym graczem sceny EDM przez magazyn “Billboard“.

Nominowany do nagród Grammy i Bit producent i autor MNEK ma za sobą zdumiewające czternaście lat działalności w branży muzycznej. Na koncie ma 4 miliardy streamów utworów, których był współautorem, współwykonawcą bądź producentem.

Ten u nas najpopularniejszy to wylansowany z Jax Jones’em “Where Did You Go ?”.