Jeszcze raz defis miłypan

Zwyczaj obchodzenia halloween w sposób podobny do krajów anglosaskich aż tak bardzo się u nas nie przyjął. Za to liczne imprezy odbywające się w weekend poprzedzający listopadowe święta zmarłych, swoją nazwą nawiązują do tego zwyczaju. Przedstawię wam kilka tanecznych nowości DISCO-DANCE na “Halloween Party”, jak choćby “Jeszcze raz”.

 

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wiele bardzo dobrych numerów z gatunku DISCO/DANCE. Po pewnym okresie posuchy – w końcu nadeszła hossa dla fanów polskiej muzyki tanecznej. Swoje propozycje dla Was rozpoczynam od najpopularniejszego obecnie utworu w naszym serwisie. Nie potrzebował on wiele czasu, aby osiągnąć Top naszych list najchętniej pobieranych singli. Myślę, że jest to spowodowany tym, że numer może wywoływać pewne sentymentalne wspomnienia u niektórych osób. Utrzymany jest bowiem w stylistyce muzyki disco polo z samych jej początków, gdzie była ona bardzo mocno wzorowana na swoim włoskim prekursorze. W dodatku, w “Jeszcze raz”, mamy zderzenie dwóch pokoleń. Młodszego reprezentowanego przez DEFISA i MIŁEGO PANA – oraz starszego, którego symbolem jest BOGDAN BOROWSKI, pierwszy wokalista grupy MILANO.

W doskonałej formie jest także Patryk Pegza, czyli lider grupy AFTER PARTY. Nie tak dawno stworzył bardzo ciekawą wersję ostatniej nowości utworu “Dama” MARKUSA P. A przed kilkoma dniami zaprezentował swój autorski numer, który nawiązuje do wspomnień minionych lat. Czyżby zatem ten sentymentalny duch również zaprocentował – i dlatego singel spodobał się tak wielu DJ-om?

Propozycje DISCO/DANCE na bardziej “swojską” nutę

Andrzej Marcysiak, czyli popularny ANDRE, od zawsze lubił przemycać w swoich nowościach nieco biesiadnego brzmienia. Nie inaczej jest w przypadku utworu “Magdaleno”, który zaliczył niesamowity peak wśród najchętniej pobieranych numerów. To chyba pokazuje, że mimo zmieniających się trendów – takie propozycję są wciąż aktualne i znajdują odbiorców.

Kolejna propozycja ma już kilka dobrych tygodni od premiery, ale nagle zaczęło się robić o niej głośno. Stacje radiowe i telewizyjne specjalizujące się w muzyce DISCO/DANCE bardzo chętnie zaczęły ją prezentować.
Mowa o utworze “Mój góralu” grupy MILLENIUM, której członkowie na co dzień mieszkają w Chicago i koncertują dla Polonii w cały Stanach Zjednoczonych. Ta propozycja korzysta oczywiście z elementów góralskiego folku – i porywa do zabawy.

Panie redaktorze czy coś jeszcze?

Oczywiście gdybym chciał przedstawić Wam wszystkie fajne nowości – to pewnie nie skończylibyście czytać tego artykułu tak szybko 🙂 Naprawdę tak dużo muzyki DISCO/DANCE pojawiło się w ciągu ostatnich tygodni.

Ale jest jeszcze jeden numer, na który chciałbym zwrócić Waszą uwagę. Część z Was, korzystających z serwisu Digital też już doceniała tą propozycję. Mam na myśli debiutującego artystę o pseudonimie PERO. Jego pierwszy numer nosi tytuł “Tak Ciebie mi potrzeba”. Za jego produkcję muzyczną odpowiada duet DANCE 2 DISCO, a dla młodego wokalisty napisali go doświadczeni muzycy – Robert Klim (SPIKE) oraz Daniel Jaroszewicz (SKALARS).
Jak dla mnie bardzo ciekawa produkcja. I jak zawsze w przypadku raczkujących projektów już czekam na kolejne produkcje.

Po więcej zapraszam…

Jak już wspomniałem powyżej – to zaledwie esencja tego co znajdziecie w naszym serwisie cyfrowym dla DJ-ów. Patrząc na obecną “koniunkturę” do Andrzejek można się spodziewać jeszcze wielu ciekawych nowości z katalogu DISCO/DANCE.
A potem to już tylko Święta – i kolejne muzyczne produkcje z nimi związane. Więc nie zwlekajcie – i na bieżąco uzupełniajcie swój muzyczny repertuar – koniec roku już coraz bliżej – i sylwester się sam nie zagra 🙂