farruko pepas remix ep guetta tiesto aoki benassi 2

Mamy prawdziwy top festiwal remiksów! Do tej pory znaliśmy dwa, a teraz podgrzano atmosferę „Pepas” kolejnymi. Komplet zawarty jest na wydawnictwie „Pepas remix EP”. A Farruko rośnie w siłę.

Najpierw Guetta, potem Tiesto, a teraz jeszcze Robin Schulz, Steve Aoki i Benny Benassi. To prawdziwy festiwal remiksów, który został wydany jako „Pepas remix EP”. Farruko to rzeczywiście bardzo oryginalna postać na rynku muzyki latino. Po prostu jest oryginalny, bo nie robi szablonowego reggaeton. „Pepas” sam w sobie jest zwariowanym i niecodziennym kawałkiem. Teraz mamy prawdziwą ucztę.

 

 

Farruko mówi:

  • „Współpraca z wszystkimi światowej sławy DJ-ami, którzy wyprodukowali własne remiksy « Pepas » jest świadectwem uniwersalności muzyki. Kiedy nagrywałem tę piosenkę, wiedziałem, że będzie dobra, ale sposób, w jaki wpłynęła na świat i ludzi ze wszystkich środowisk, jest naprawdę niesamowity. Jestem wdzięczny za całe wsparcie, zwłaszcza od DJ-ów, którzy zagrali tę piosenkę przed tysiącami fanów na całym świecie!” ,

a Steve Aoki dodaje

  • „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem « Pepas », wiedziałem, że to wyjątkowy utwór. Melodia na nim jest absolutnie niezwykła. To była pierwsza rzecz, którą zauważyłem i po prostu wiedziałem, że muszę się nią zająć. To już drugi raz, kiedy Farruko i ja współpracowaliśmy. Jestem podekscytowany, że mogę z nim ponownie pracować, wnosząc do tego ogromnego hitu własne brzmienie”.

Benny Benassi dodaje:

  • „Wraz z moim zespołem producentów pracowaliśmy nad pomysłem na mash-up. To taki utwór, któremu nie można się oprzeć i chciałem wprowadzić go do mojego muzycznego świata. Nadać mu nieco mroczniejszy, klubowy charakter. Hej, kluby powróciły, potrzebujemy tej piosenki! Jestem zachwycony, że to, co zaczęło się jako pomysł na narzędzie mash-up, stało się oficjalnym remiksem. Muchas Gracias, Farruko!”.

Oto wersja Robina Schulza.

Całkiem fajnie to brzmi , a jednocześnie jeszcze inaczej niż pozostałe remiksy.

Sukcesy

„Pepas remix EP” to wynik już osiągniętych sukcesów tego utworu, bo samym Billboardzie zaliczył 1 miejsce na kilku zestawieniach.

Farruko dostał nominację do latynoskiej nagrody Grammy w 2021 dla najlepszego występu reggaeton). Wraz z albumem „La 167” wydał nowy oraz pełen energii teledysk do utworu „El Incomprendido”, bo nawet z udziałem Victora Cardenasa i DJ-a Adonisa.

Na albumie Farruko współpracuje również z artystami takimi jak Ñengo Flow, Myke Towers czy jamajski wokalista dancehall Mavado. Do tego jeszcze Pedro Capó, który pracował z wykonawcą w 2019 roku przy 25-krotnie platynowym hicie „Calma”.

Utwór zajmuje obecnie 5. miejsce na liście Spotify Global Top 50 z ponad 358 milionami odtworzeń (3 miliony streamów dziennie). Zaliczył niezliczone certyfikaty. Platyna w Argentynie, Chile, Kolumbii i Meksyku, 2x platyna w Peru, a w Europie 3x platyna w Hiszpanii, złoto we Włoszech, Szwajcarii i Holandii. Zaś  w USA 8x platyna. I będzie tego teraz jeszcze więcej …

Pepas remix EP – lista remiksów

1. Pepas (David Guetta Remix)
2. Pepas (Tiësto Remix)
3. Pepas (Robin Schulz Remix)
4. Pepas (Steve Aoki Remix)
5. Pepas (Benny Benassi Remix)