Legalne odtwarzanie muzyki
dj kurs

Legalne odtwarzanie muzyki w miejscach publicznych oraz skuteczny marketing w nowych mediach – tak dokładnie będzie nazywał się jeden z pierwszych kursów szkoleniowych organizowanych przez Radio dla Ciebie przy współpracy z DJ Promotion. Taki krótki wykład jest w tej chwili nieodzowny dla osób chcących odtwarzać publicznie muzykę! W piątkowe wieczory w czasie programu “Noc DJ’ów” , w Radio dla Ciebie, w godzinach 22.00 – 24.00 poruszana jest ta tematyka.

 

Swego czasu pisaliśmy, że Radio dla Ciebie  uruchamia, w ramach prowadzonego od dawna Ośrodka szkoleń medialnych, cykl krótkich (jednodniowych) szkoleń poświęconym  zagadnieniom związanym z branżą didżejską. Jeden z pierwszych będzie poświęcony > Legalne odtwarzanie muzyki w miejscach publicznych oraz skuteczny marketing w nowych mediach. Będzie podzielony na dwa  związane ze sobą zagadnienia.  Można będzie skorzystać tylko z jednego, ale udział w dwóch to znacznie większa korzyść nie tylko merytoryczna, ale i finansowa.

 

Legalne odtwarzanie muzyki
dj kurs

Pierwszy temat szkolenia – Legalne odtwarzanie muzyki – kierowany jest do osób, które zawodowo lub hobbistycznie przyczyniają się do publicznego odtwarzania muzyki (klub, dyskoteka, zakład fryzjerski, taksówka, sklep, przestrzenie publiczne, wesela, imprezy okolicznościowe, studniówki itp.) lub planują zajmować się się tym tematem.

Na spotkaniu wyjaśnimy, kto jest zobowiązany do uregulowania należności oraz skąd wynika obowiązek opłat w kontekście publicznego odtwarzania muzyki.
Jakie są rodzaje tantiemów, które należy odprowadzać w takich sytuacjach.
Opowiemy o funkcjach wszystkich organizacji zbiorowego zarządzania związanych z muzyką, ich roli na rynku muzycznym, a także o różnicach wynikających z tytułu ochrony praw autorskich.

Powiemy, czy płacenie tantiemów jednej organizacji (np. ZAiKS) “załatwia całą sprawę”.
Wyjaśnimy, czy istnieje możliwość legalnego odtwarzania muzyki w miejscach publicznych, bez płacenia organizacjom zajmującym się ochroną praw autorskich.
Czy istnieją takie nagrania, które nie są objęte ochroną prawną?
Szkolenie prowadzą praktycy w dziedzinie zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.
Na spotkania zapraszamy także pracowników instytucji chroniących prawa autorskie w Polsce.

Wiedza nabyta podczas tego spotkania pozwoli na komfortowe i legalne stworzenie odpowiedniego klimatu swoim klientom, co zapewnia odpowiednia muzyka płynąca w tle.  Trzeba podkreślić, że nieuprawnione odtwarzanie muzyki grozi sankcjami karnymi, a niewiedza nie chroni przed ich konsekwencjami.

Druga część szkolenia skierowana jest do osób, dla których wizerunek w sieci i budowa marki osobistej są ważne. Wizerunek ten jest kluczowy w zdobywaniu zleceń, bookingów, nowych klientów czy zainteresowania produktem za pomocą narzędzi internetowych. Rozwój internetu determinuje do wykorzystania wszystkich niezbędnych form komunikacji, promocji i utrwalania czy budowania wizerunku i marki. Szkolenie zapewni zapoznanie się z platformami internetowymi służącymi budowaniu marki.
Zostaną zaprezentowane case study (analizy przypadku). Istnieje możliwość przeprowadzenia analizy konkretnej marki i uzyskanie rekomendacji w trakcje zajęć.

Po szkoleniu uczestnicy będą swobodnie poruszać się w tematyce nowych mediów, nowoczesnej komunikacji, a także poznają wiele platform internetowych. 

 

Każde szkolenie potwierdzamy certyfikatem Ośrodka Szkoleń Medialnych Radia Dla Ciebie.

DJ Szkolenia 2018

Miejsce szkolenia – Sala szkoleniowa Radia Dla Ciebie,
ul. Myśliwiecka 3/5/7
Czas szkolenia – 4-5 godzin (początek spotkania do uzgodnienia)
Cena brutto za osobę – 450 zł.

Grupa – min-14 os, max-30

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia w DJ Promotion., ale zobacz też Xoni on Air poświęcone temu.