eventy 2021

Tydzień temu pisaliśmy na temat jasnej perspektywy uruchomienia różnego rodzaju eventów  w Wlk.Brytanii, a teraz mamy pewne światełko w tunelu” dotyczące naszego kraju. Mówią o tym różni politycy w tym rzecznik Rządu.

Być może nie mieliście okazji natrafić na te wypowiedzi dotyczących tematu eventy 2021, dlatego przytaczamy je, cytując media.  Najpierw wypowiedziała się na temat wesel w Radiu Zet wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Zapytano ją bowiem kiedy będzie można je organizować. oto co powiedziała:

… Celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej … Jestem świeżo po spotkaniu z branżą weselną w ubiegłym tygodniu, niestety celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych będzie można przenieść na otwartą przestrzeń – zapowiada wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Najwcześniej w maju? – Nie chcę wyrokować czy końcówka kwietnia, czy maj czy początek kwietnia. Mam nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli, żeby zrobić to jak najszybciej”

Znacznie konkretniej wypowiedział się w programie „Tłit” rzecznik rządu Piotr Müller:

zobacz wywiad z rzecznikiem

Zastanawiamy się, w jaki sposób dać możliwość pewnego wyprzedzenia, tzn. poinformujemy z dwu-, trzytygodniowym wyprzedzeniem – może miesięcznym, ale to już jest perspektywa, która jest trudna – o zasadach organizacji wesel, pod koniec kwietnia czy w maju, tak, by te kilka tygodni – jeśli to będzie możliwe – dać wyprzedzenia …

Jednym z elementów dyskusji jest właśnie regulacja tego typu tych ważnych z punktu widzenia społecznego, rodzinnego wydarzeń, a które przy dobrych regulacjach, odpowiednich limitach i przestrzeganiu zasad epidemicznych na pewnym etapie rozwoju epidemii mogłyby być dopuszczone…

W tej chwili nie zadeklaruję, czy to będzie kwiecień, czy maj, jakie to będą limity .

 

 

Można powiedzieć, że obie te osoby nie powiedziały wiele nowego, bo skoro teraz mamy duży trend wzrostowy pandemii – można to potraktować jako przysłowiowe wróżenie z fusów. Dobrze jednak, że wreszcie padają takie pytania, bo Rząd musi czuć presję społeczną, która z pewnością jest duża, ale krzyk branży „Eventy 2021” nie musi być słyszalny. Wydaje się jednak, że gdy zrobi się cieplej, a więc nawet w kwietniu przedsiębiorcy naszej branży będą wykorzystywać możliwość organizacji imprez w plenerze. W Wlk.Brytanii oszacowano to na czerwiec 2021.