helikoper maxam Fazlija marmy
Fazlija (fot. Sony Music)

Oto kolejny muzyczny przykład, że brzmienie Slap House potrafi czynić cuda. Cudem w przypadku utworu „Helikopter” jest fakt, że pojawił się kilka lat temu, ale dopiero dziś staje się popularny. Poznajcie szczegóły, a przede wszystkim cudotwórcę.

 

„Helikopter” powstał 5 lat temu. To była fajna piosenka, ale bez sukcesu. Firmował ją wtedy tylko niejaki Fazlija. Teraz cudem okazuje się remiks. Ale do czego mu był potrzebna taka droga „zabawka”?

 

 

„Helikopter, Helikopter” i pozamiatane. MAXAM wziął tylko wokal i zremiksował pod szablonowy wręcz aranż Slap House. Ale utwór dopełniają starannie dobrane dźwięki rotora i flet. Ostatecznie nie jest więc tak zupełnie szablonowo.

Do tej pory nagrano już 2,5 miliona filmików do tego utworu audio, co czyni go jednym z największych trendów ostatnich miesięcy. Do tej pory był używany na wiele sposobów i zachwycił społeczność TikToka. Stał się viralem nawet poza serwisem – na Instagramie powstało do niego blisko 120 tysięcy rolek.

O nich

Fazlija (dokładnie: Fadil Fazlija) , główny wokalista piosenki jest dobrze znanym bośniackim piosenkarzem, działającym w branży muzycznej od lat 90-tych. Swoją piosenkę „Helikopter” wydał w 2016 roku, nie spodziewając się, że 6 lat później utwór stanie się hitem internetu. Oto ona.

 

Tak w ogóle to pierwsza płytę wydał już w … 1997 roku. A więc jest weteranem. Dłuuuugo musiał czekać na taki sukces.
MAXAM zdobył już wielu fanów swoimi singlami „Tightrope” z LIZOT i Marmy, „Light Up a Light” i „Skippin”. Ich utwory szybko trafiły na główne europejskie playlisty Spotify, takie jak „Motivation Mix”, „Main Stage”, „BPM Today’s Dance Hits”, „dance room” i „360 Dance” oraz zgromadziły miliony streamów. My wiemy kto to naprawdę jest, ale … nie zdradzimy. Domyślcie się!
Wokalistka Marmy to uznany akt na scenie tanecznej, która może się już pochwalić prawie milionem miesięcznych słuchaczy. Śpiewała wokale w przeboju Mike Candys i Neptunica „Overdose” oraz pracowała wcześniej z MAXAM nad singlem „Tightrope”, z LIZOT.
O co chodzi z tym helikopterem? To właśnie Marmy śpiewa o odległym miejscu, do którego można uciec (oczywiście helikopterem) i spełnić wszystkie tęsknoty. Drooooga zabawa w marzenia.