sunset bros, alive jack back, fancy inc, roland clark

Tym razem macie okazje poznać różne trendy współczesnej House Music, bo jest róznorodnie. Oto nasza selekcja z tego tygodnia:  Jack Back & Fancy Inc, Roland Clark, Jend, Bruno Be & Sandeville ft. Alexandra Prince, Yvvan Back & Christian Ghinati i MelyJones & Eric Spike.

 

Oto ciekawostka, bo jeśli pamiętacie, pod pseudonimem Jack Back ukrywa się… David Guetta. To on podobnie jak Tiesto robi kawałki na potrzeby mainstreemu, ale nie zapomina o klubowych brzmieniach. Zaczynamy od legend. Oto ALIVE Jack Back, Fancy Inc i Roland Clark.

Oto „Alive” (Sink or Swim) powstały w kooperacji z Fancy Inc (Adriano Dub i Matheus R.) i legendarnym już czarnoskórym wokalistą i producentem z USA Rolandem Clarkiem. Najbardziej znany jest chyba z klasyka Fatboy Slima „Star 69”, ale tez pojawiał się później w utworach gwiazd mainstreemu, np. Katy Perry.

 

„Forever” to fajnie zalupowany sampel klasyka z lat 90-tych White Town. Dodatkowo producent ulokował wstawki wokalnie, które na pewno ubarwiają całość. Przypomnijmy, że ostatnio „Love again” (Dua Lipa) także wykorzystywał tego sampla.

Jend to dwudziestoletni producent austriacko-amerykańsko-argentyński, który dopiero zaczyna. Zadebiutował EP-ką „Moon Drive”.

Jego pasja zaczęła się od grania płyt house i techno z lat 90-tych jego ojca, a jego upodobanie do muzyki elektronicznej poszerzyło się o inne gatunki, takie jak dubstep, drum & bass i future bass.

 

 

„New Love”(There Was Jack) to kolejny skoczny kawałek House wychodzący spod ręki Yvvan Back. Tym razem towarzyszy mu Christian Ghinati.

 

Bruno Be to producent z Brazylii, co słychać w kawałku „So many times” (Spinnin Records). Ogólnie to kawałek vocal house z lekkimi elementami tego co lubimy w brazylijskiej muzyce, tu akurat samby. Wspomaga go Sandeville. To także Brazylijczyk.

Wokalnie udziela się tu  Alexandra Prince , pochodząca z Niemiec, którą na pewno kojarzycie z niejednego klubowego hitu, np. z Syke’n’Sugarstarr. Ale było to dośc dawno temu.

 

Utwór „Somewhere” (Hexagon) wpisuje się w obecny trend UK House, który z powodzeniem popularny głównie na wyspach NAVOS.

MelyJones znany nam jest już w kilku kawałków. Ten najciekawszy to „One Time”. Podobnie Eric Spike, bo możecie go kojarzyć z „We’ve Got Us”.