rejestracja w DJ Promotion

Rejestracja w DJ Promotion wydaje się prosta i dla większości zgłaszających wydaje się oczywista. Jednak od prawie roku pojawiła się grupa zgłaszających się osób na stronie www, dla których rejestracja stanowi nie lada wyzwanie. Dlaczego niektórzy mają problemy z rejestracja w DJ Promotion ?  O tym w poniższym artykule.

 

Rejestracja w DJ Promotion do wybranego serwisu (CD lub mp3) wydaje się prosta, gdy przeczyta się uważnie wskazówki umieszczone na stronie informacyjnej rejestracji. Potem przechodzisz na stronę samego formularza rejestracji czyli > Wypełnij ankietę członkowską < . I tu zaczynają się schody…

 

Dla niektórych już poprawne wpisanie swoich danych osobowych stanowi problem. Tylko czy to lenistwo czy niestaranność? Być może raz to, a raz to.  Bo oto w polu IMIĘ zdarzają się wpisy z imieniem i nazwiskiem, gdy ma być tylko imię. Zdarza się, że w polu ULICA wpisany jest tylko numer.

Gdy ktoś mieszka w małej miejscowości gdzie przecież może nie być ulicy – to zrozumiałe i logiczne. Ale gdy ktoś np. z Wrocławia wpisuje w tym polu tylko  numer ?! Sami odpowiedzcie sobie na pytanie „czy to lenistwo czy niestaranność?”.

Ale kiedy pojawiają się pola < MIEJSCE GRANIA czyli gdzie gram> tu , nie wiedzieć dlaczego, pojawia się bariera dla części rejestrujących.

Ktoś pierwszy wpadł na pomysł i wiele osób to podchwyciło, że najlepiej wpisać „dj mobilny”.  Pięknie brzmi i od razu sugeruje, że mamy do czynienia z DJ , w domyśle profesjonalnym. „Mobilny” czyli ciągle w ruchu i pracujący w wielu miejscach… o właśnie!~O to chodzi, o to miejsce … wpisz człowieku adres tego miejsca i po sprawie … Trudne? Pewnie, że nie. Tylko trzeba faktycznie gdzieś grać, a nie udawać DJ’a.

rejestracja w DJ Promotion Tu właśnie mamy do czynienia z tą grupą ludzi, która na skróty chciałaby zarabiać kasę na, jak niesie wieść, niezwykle dochodowych imprezach okolicznościowych. na przykład weselach. Kupię taki sprzęt, zapłacę za licencję DJ’a i już jestem gotowy do zarabiania kasy!  Ale takie „skróty” mają potem swoje konsekwencje biznesowe. Prowadzenie takiej działalności gospodarczej na dziko czyli nie płacenie podatków to jeszcze jeden powód aby nie rejestrować takich „pseudo dj’ów. I to dla ich dobra.

Brzmi dziwnie, ale to prawda. Prowadzenie takiej działalności gospodarczej „na lewo” grozi karą grzywny ze strony Urzędu Skarbowego, ale to i tak mała kara gdy delikwent zostanie złapany na nieuprawnionym publicznym odtwarzaniu muzyki. Tu już mamy trzy lata w zawieszeniu (gdy pierwszy raz) i kara grzywny ok 5-15 złotych za jeden utwór skonfiskowany, co przy kilkuset utworach daje niezłą sumkę grzywny. Dlatego właśnie piszemy, że jest to dla dobra takiej osoby.

Sugerujemy więc najpierw zadbanie o swoją choćby minimalną edukację w zakresie prawnym, aby nie mieć takich kłopotów, bo wcale ich nie musi być.

 

legitymacja dj promotion adept

Rejestracja w DJ Promotion ADEPT. Z myślą o osobach, które poważnie traktuję wejście w ten zawód DJ Promotion przygotowało opcję ADEPT, która daje okresową możliwość wejścia w legalne granie.

Wiele osób próbuje wykorzystać tą furtkę, aby się zapisać. Tutaj jednak da się wyłapać osoby, które próbują na skróty. Czasem wystarczy telefoniczna rozmowa z taką osobą. Z naszym obserwacji wynika, że osoby, które autentycznie są zainteresowane zawodem DJ’a w łatwością wypełniają pole EWENTUALNE INFORMACJE DODATKOWE, które służy do opisu przez potencjalnego Adepta motywacji do bycia DJ’em.

To zasugerował nam swego czasu szef największego klubu dj’skiego we Francji, gdzie aby dostać się do takiego serwisu trzeba wykazać się aktywnością zawodową. Bowiem rolą takich organizacji jak np. DJ Promotion jest zaopatrywanie w muzykę osób aktywnych zawodowo, co stanowi wymóg wydawców dostarczających muzykę do serwisu. Niektórzy tego nie rozumieją śląc pod adresem DJ Promotion epitety w mailach.

DJ’ów i różnego rodzaju prezenterów jest aż nadto w naszym kraju. Ciągle ogromną rzeszę stanowią ludzie działający, jak napisaliśmy wyżej, na dziko, bez przygotowania, na sprzęcie niskiej jakości i taką samą muzyką. Dni takich są policzone. Na rynku pracy zostaną tylko ci, którzy zdrowo podchodzą do tego zawodu i wiedzą, że muszą się do tego przygotować. Na pewno założenie firmy (zarejestrowanie) jest ważną informacją, że dana osoba poważnie traktuje biznes z muzyką.

 

Złota legitymacja DJ Promotion Inną drogą gwarantującą akceptację jest udział w kursie szkoleniowym, nie koniecznie DJ Promotion. Osoba, która wybiera taką drogę w ten sposób inwestuje w siebie i swój biznes. W Polsce jest kilka kursów szkoleniowych, które honorujemy. Regularnie robi je również DJ Promotion. Tu znajdziesz szczegóły. Będą to kompleksowe tygodniowe zajęcia dla tych co zaczynają lub mają już nieduże doświadczenie.

Oprócz tego w niedalekim czasie pojawią się krótkie kursy doszkalające, każdy w wybranej tematyce.

Wracając do meritum czyli Rejestracja w DJ Promotion

.  Jeśli ktoś zarejestrował firmę ma drzwi otwarte w DJ Promotion i nie musi wpisywać adresów miejsc gdzie gra. Wystarczy w polu   INFORMACJE DODATKOWE wpisać dane swojej firmy, ile oczywiście ma ona związek z działalnością rozrywkową.

Jeśli ktoś działa na wolną rękę musi bezwzględnie wpisać nazwę i adres obiektu, np. tam gdzie najczęściej grywa imprezy.  Bo przecież mobilny DJ nie gra w kosmosie, ale w konkretnym miejscu na ziemi. Im dokładniejsze dane takiego miejsca, tym większa szansa na akceptację takiej rejestracji.

 

Przykładowe e-maile, które ułatwią zrozumienie najczęściej się powtarzających się kwestii.

*****

Witam. Jestem mobilnym DJ zajmującym się obsługą imprez okolicznościowych i po dłuższej przerwie zaczynam ponownie realizację swojego hobby. W chwili obecnej nie jestem stałym rezydentem żadnego z klubów itp., jednakże w perspektywie widać już adresy… 😉 Pragnę realizować swoją działalność profesjonalnie zgodnie z literą prawa, stąd bardzo się cieszę, że mogę do Państwa dołączyć.

„Mobilny DJ’u”, my też się cieszymy, że „chcesz zgodnie z literą prawa”, więc najpierw sugerujemy zadbanie o swoją edukację, aby przejść z Hobby na profesjonalizm i w ten sposób chociażby wiedzieć w jaki sposób legalnie odtwarzać publicznie muzykę, aby nie wpakować się za kratki…

 

*****

Witam, pierwszą przygodę może nie jako dj, ale prowadziłem dyskotekę szkolną. Od jakiegoś czasu, a dokładniej od 4 lat posiadam efekty swietlne, głośnik qtx qx12 PA, który doskonale sprawdza się na uroczystościach rodzinnych jak komunie,chrzciny,urodziny. Właśnie od 4 lat gram na uroczystościach chciałbym poszerzyć swoją działalność do tego potrzebuje legalnej muzyki, Jak i chciałbym należeć do klubu djpromotion …. Jestem początkującym prezenterem muzycznym . Chciałbym posiadać legalne utwory , oraz rozwijać się w branży prowadzenia wszelakich uroczystości . Interesuje mnie serwis MP3

Świetnie, dziękujemy za podane informacje techniczne. Brawa za chęci bycia prezenterem muzycznym! Teraz pora na działanie. Zainwestuj nie tylko w sprzęt, ale i w siebie, bo zostaniesz „zjedzony”przez rynek.

 

*****

Chciałbym rozpocząć pracę w klubach, jednak wymogiem jest posiadanie własnej dużej ilości legalnej muzyki, którą wasz serwis oferuje członkom zrzeszenia. Okazało się, że muzyka, którą kupowałem w wersji cyfrowej na różnych portalach jest do użytku prywatnego. Mój błąd. Po przeanalizowaniu ofert portali wasza usługa jest najbardziej polecana, więc stąd mój odzew. Na dzień dzisiejszy nie posiadam własnej działalności ukierunkowanej na usługę muzyczną, jednak bardzo się nad taką działalnością zastanawiałem.

No proszę, kluby zaczynają dbać, aby DJ przyszedł z legalną muzą!!! Wreszcie! Kolego, na początek się zastanów czy na pewno to zajęcie dla Ciebie. Może najpierw pobaw się w domu w DJ’a, bez wydawania pieniędzy na muzykę, zakup jakiś kontroler, … a może wolisz nieco poważniej czyli na kurs? Nie masz kasy? Zdarza się wielu osobom, zwłaszcza młodym, że rodzice nie chcą, albo nie dadzą rady sfinansować być może pasji swojego dziecka. Pomyśl więc jak możesz zarobić kasę… możliwości trochę jest, bo bezrobocie w Polsce bardzo niskie jest obecnie. No chyba, że uznasz – nie warto się wysilać. No to masz odpowiedź. Dj-ka to nie dla ciebie. Pobaw się więc w domu.

 

*****

Zacząłem się interesować pracą jako DJ jakiś rok temu. Na początek zakupiłem sobie odtwarzacze Pioneer CDJ-800 MK1 i mikser Pioneer DJM-600. Uczyłem się sam, grając w domu. Pomagałem sobie filmami z internetu. Następnie kupiłem program Traktor. Zagrałem kilka imprez w rodzinie typu urodziny itp. Niedawno postanowiłem zakupić kontroler Pioneer XDJ-RX na którym gram do dzisiaj, używając programu Rekordbox. Dokupiłem także oświe tlenie, nagłośnienie i wszystko co potrzebne mi będzie do obsługi imprez. Chciałbym rozszerzyć swoją działalność i jednocześnie pasję grając na weselach, 18 itp.Byłem niedawno na urodzinach, na których grał DJ należący do DJ Promotion i dlatego chcę dołączyć do Waszej organizacji, żeby móc spokojnie grać z legalnych źródeł. Mam nadzieję, że półroczny Status Adepta pozwoli mi rozwinąć się jako DJ. Na obecną chwilę posiadam nagłośnienie LDM SAS 18, kontroler numark mixdeck express. Ustawiam się na imprezy tj. urodziny, poprawiny, firmowe a z czasem na cluby.

Brawo! To jest to! Zainwestowałeś w sprzęt, bo jesteś zdeterminowany. Masz u nas ADEPTA! A potem zobaczymy jakie będą postępy.

 

*****

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem już w szkole gdzie na akademiach robiłem oprawę muzyczna. Bardzo mi się to spodobało i dlatego kupiłem sprzęt muzyczny jakim jest : Mikser: Pioneer DJM-700 Pioneer Odtwarzacze CDJ 850 2szt. Kolumny LDM PVP 315 2szt. LDM PST 618 1szt Końcówki Mocy : Reloop dominance 1402 ADS lx 1100 ADS HXI 2500 Crossover: Behringer CX-3400 Behringer FBQ-3102 i grałem dla rodziny . Chciałbym teraz sprawdzić sie jako Dj z legalną muzyką dla znajomych. Niebawem chciałbym również skorzystać z kursu dla DJ Bardzo proszę o możliwość korzystania z państwa legalnych utworów.

Poważna inwestycja, spora motywacja. Pomożemy Ci!

 

*****

Witam, zamierzam rozpocząć „zabawę” z dj-ką. Moim celem jest granie muzyki na imprezach prywatnych, docelowo weselach. Aktualnie jestem na etapie wyboru i zakupu niezbędnego sprzętu. Chciałbym to robić legalnie, jestem dorosłym człowiekiem świadomym konsekwencji prawnych związanych z nielegalnym rozpowszechnianiem muzyki. Dlatego ze względu na wygodę jestem zainteresowany przyłączeniem się do Was. Rozumiem, że po weryfikacji na początku mogę otrzymać statut adepta ale co dalej. Przy następnej rejestracji wymagacie podania miejsca grania. Ze względu na formę jaką chcę się zajmować jest to niemożliwe do określenia gdyż pewnie będą to różne lokale. Piszecie o możliwości zrobienia kursu dj-a. Rozumiem, że mogę tam nabyć wiele cennej wiedzy, jednak uważam że na moje potrzeby ten kurs jest mi zbędny, a dodatkowo ogranicza mnie budżet. Mam nadzieję, że rozumiecie że zaczynam od 0 i muszę zainwestować sporo pieniędzy. Czy jest jakieś rozwiązanie aby dokonać kolejnej rejestracji bez wyrabiania kursu jednocześnie nie mając stałego zleceniodawcy? 

Tak rozumiemy, że trzeba sporo kasy zainwestować i piszemy o tym wyżej. Bez inwestycji nie da się zrobić porządnego biznesu w tej branży. Wszystko tu w planach, żadnych konkretów tylko życzeniowe myślenie. Mowa tu o „stałym zleceniodawcy”, tymczasem na razie nie dokonano  jakiejkolwiek inwestycji.

 

*****

Witam! Jestem zainteresowany transferem małym,  ale jeszcze w żadnym klubie nie gram tylko i wyłącznie w radiu i udostępniam znajomym, wiem że jest status ADEPTA ale ja mimo to wolałbym ten najtańszy bo jak na razie tylko i wyłącznie dla znajomych i radiu gram i czy jak bym wykupił ten transfer to też tam znajdę gatunki takie jak: HOUSE, DEEP HOUSE, ELECTRO HOUSE i odrobinę techno? i czy po jakimś czasie muszę obowiązkowo grać już w klubie czy mogę zostać na graniu w radiu i dla znajomych?

„Gram w radiu” – pięknie to brzmi, ale już nie dowiadujemy się w jakim. Nie przesądzamy sprawy, bo mo że gra w RFM FM? „Udostępniam znajomym” – Oj, a jest ktoś kto nie udostępnia znajomym muzyki na Facebook, YouTube, …?  Oto mamy przykład „Marzyciela”, który chciałby dostać legitymację, aby sobie poszpanować wśród znajomych jako domorosły DJ.

 

******

Witam. Rejestruję się jako Adept ponieważ, niegram w klubach lecz interesuje się muzyką klubową hobbystycznie nagrywając w zaciszu domowym własne sety.

Dzięki za szczerość! Oto ktoś, kto szczerze pisze, że jest hobbystą i chciałby sobie robić w domu własne sety. Przyznacie, fajne hobby. Kolego, szkoda, abyś wydawał pieniądze akurat na ten serwis skoro w internecie są setki przeróżnych sklepów legalnych czy mniej legalnych. Sam serwis digitajdj.pl nie jest jednak sklepem muzycznym (taki narzucony wymóg) i dlatego musimy ci odmówić.  W zaciszu domu możesz bowiem używać muzyki jaką zdobędziesz gdziekolwiek. Dopiero jakbyś ją chciał dalej udostępniać – złamiesz prawo. Powodzenia w tej pasji!

 

******

Witam serdecznie, chciałbym na poważnie zająć się prowadzeniem imprez wszelkiego rodzaju. Ciekaw jestem czy wasza firma mi to ułatwi. Dotychczas prowadziłem imprezy okolicznościowe jak bale i osiemnastki, jednak chciałbym móc zarabiać na tym. Czy status ADEPTa mi to umożliwi? Czy po upływie 3 miesięcy na wcześniej wspomnianego statusu, będę musiał zmienić go na normalny?

Tak nasza firma Ci to ułatwi. Zapraszamy na nasz kurs szkoleniowy. Najbliższy w Czerwcu, w pierwszym tygodniu wakacji, w Warszawie. Piszesz „prowadziłem imprezy okolicznościowe jak bale i osiemnastki”, ale nie podajesz gdzie. Mało przekonywujące! Przemyśl sprawę, bo próbujesz iśc na skróty.

 

******

Witam, Po przestudiowaniu regulaminu, postanowiłem napisać do Was. Chciałbym uzyskać dostęp do DigitalDJ, ale nie jako Adept. Nie jestem również profesjonalnym DJ-em. Nie pracuję w żadnym klubie, ani radiu. Kiedyś próbowałem swoich sił w tworzeniu setów z kilku utworów. Wychodziło mi to raz lepiej raz gorzej. Chciałbym obecnie upublicznić moje próby przy pomocy serwisu YouTube. Chciałbym by jednak całkowicie legalny. Natomiast przeszukując Internet nie natrafiłem na żaden sklep oferujący czy to pliki MP3, czy to płyty CD z singlami. Nie mogę pojąć dlaczego w Polsce ten rynek jest zamknięty tylko dla DJ-ów. Moje pytanie brzmi, czy jest taka możliwość, abym uzyskał dostęp do DigitalDJ i opłacał co miesiąc?

„Przeszukując Internet nie natrafiłem na żaden sklep oferujący czy to pliki MP3, czy to płyty CD z singlami” – ??!! Rany, ktoś kto nie potrafi znaleźć żadnego sklepu w internecie … powinien zająć się czymś zupełnie innym, … może sportem, poezją,… czymś takim co jest jak najdalej internetu. O działalności profesjonalnej nie ma tu nawet mowy, jeśli ktoś nie radzi sobie z internetem. Na pewno także nie YouTube!  Tu uwaga, nagrań z serwisu digitaldj.pl nie można wykorzystywać na YouTube. I przy okazji informacja; plyt CD singli już prawie nikt nie produkuje na Świecie do sprzedaży.

 

*****

Witam! gram czasem na 18stkach, imprezach okolicznościowych dla znajomych, chciałbym wejść w branżę z bardziej profesjonalnej strony przede wszystkim legalnie, bo jest to moja pasja, którą chciałbym w przyszłości połączyć z pracą.

Na początek chęci. Słowo „pasja” też cenne i sugeruje, że może mamy tu do czynienia z człowiekiem poważnie myślącym o tym zawodzie. Zaplanuj zatem najpierw swoją edukację w zakresie pracy DJ’a czy prezentera muzyki. Znajdziesz u nas wiele wskazówek.

 

Rejestracja w DJ Promotion – podsumowanie

Takiej korespondencji przychodzi do nas wiele więcej, ale te wyżej przytoczone dość dobrze odzwierciedlają stan rzeczy i odpowiadają na pytanie postawione w tytule : Dlaczego niektórzy mają problemy z rejestracja w DJ Promotion ? 

Ktoś jednak zapyta: Ale z punktu widzenia biznesowego to strata, bo DJ Promotion mogłoby mieć już 10 tysięcy członków? Tak mogłoby mieć nawet więcej niż 10k, bo % odmów to więcej niż połowa zgłoszeń. Tylko co byłoby na rynku pracy w tej branży gdyby biegało po nim kilkanaście tysięcy ludzi z legitymacjami DJ Promotion?

Zachęcamy wszystkich, aby nie tolerowali amatorszczyzny w naszej branży i nie dopuszczali do niej każdego kto tylko chce zostać DJ’em …