Massari Joe Stone

Przesłuchujemy i wybieramy najciekawsze remiksy minionego tygodnia. Tym razem kłopot jest spory, bo oto mamy sporo dobrych produkcji. Trudno wybrać ten THE BEST, ale Massari w remiksie DJ Antoine vs. Mad Mark jest najbogatszy w ciekawe pomysły oraz remix Joe Stone. Na pewno wszystkie te produkcje warte są Waszej uwagi. Remiksy Armin Van Buuren, Massari, Superorganism, Rudimental & Major Lazer, Carl Kennedy, The Manor, Shorty i Shanguy już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl. A remiksują m.in. Throttle, Joe Stone, M-22, DJ Antoine vs Mad Mark, Cedric Gervais …

 

 

 

 

 

Ten remix Throttle nie dotarł do nas wcześniej, ale na naszą prośbę label Armada przesyła polskim DJ’om ten, naszym zdaniem, bardzo udany remiks. Fajnie wysublimowany main lead i pulsujący, lekko minimalistycznie, beat , oraz bas nadają temu utworowi nowego wymiaru. Throttle jeszcze raz potwierdza; to nie przypadek, że zaliczany jest do czołówki producentów klubowej muzy na świecie. Label Armada.

Throttle Remix Extended 04:51

 


Rudimental nie mieli jeszcze tak mocnej paczki remiksów! Zaskakuje nas zwłaszcza M-22 remix, który pokazuje, że muzyce House można pokazać jeszcze wiele kreatywnych pomysłów. To po prostu trzeba mieć! Dwa pozostałe remiksy w klimacie reggaeton również zaskakują, zwłaszcza My Nu Leng remix. Wydawało by się, że w temacie future pop reggaeton  nic się nie wymyśli nowego. Okazuje się,że można.

  • M-22 Remix 05:38
  • Banx & Ranx Remix 02:57
  • My Nu Leng Remix 04:22

 


Massari znamy z utworu „La Noche Entera”. ten od razu dociera do nas w zremiksowanej wersji. Po wysłuchaniu jej od razu można zrozumieć dlaczego? DJ Antoine & Mad Mark zrobili znakomity remiks, wykreowali fajne ciekawe brzmienia ze studyjnej elektroniki. Po pierwszym przesłuchaniu od razu słychać > to będzie hit!

DJ Antoine vs Mad Mark Extended Remix 05:26

 


Superorganism to formacja grająca alternatywna muzykę elektroniczną. Trzeba przyznać, że dobrze nam znany francuski producent Cedric Gervais wykrzesał remiks, który nawiązuje do najlepszych czasów funky french house, tych z lat 90-tych. Ale w tym przypadku wzbogacony do nowoczesną stopę i pewne dodatki nowoczesnej elektroniki w muzyce. Ostatnio świetnie „wskrzesił” stary hit SOS Band „Do it tonight„. Label Domino Records.

Cedric Gervais Remix 04:47

 


Joe Stone potrafi zrobić z przeciętnego kawałka hit. Tak jest tym razem. Oryginał jest całkiem dobry. Znamy go od miesiąca. Teraz jest remiks. W czym tkwi kreatywność Joe Stone? Potrafi tak złożyć dźwięki jak dobry krawiec ubranie.

W przypadku utworu Carl Kennedy ft. Maiko Spencer „The love You bring me” jest charakterystyczny, znany z wielu innych produkcji, wiodący bas. Nawet bardzo banalny. Ale tu chodzi o tą resztę. Joe Stone uzupełnia całe tło o różne brzmieniowe detale. jeden nawet kojarzy nam się z oldschool. Do tego umiejętnie używa progresji nadając kawałkowi sporo energii. Używa też sampli wokalnych. Label Spinnin Records.

Joe Stone Extended Remix 05:12

 


Pomysł wykorzystania elementów muzyki reggae, a w tym przypadku z kompozycji Boba Marleya, nie jest nowy. The Manor „Ibiza” to nieco rozwlekły naszym zdaniem kawałek, ale w środku tego utworu autor remiksu stworzył fajny klimat, używając do tego celu efektów bliskich muzyce reggae czyli Dub. Jest solówka na trąbce. Jest progresja, która na pewno dodaje tu energii, ale naszym zdaniem nie musiała tu być przy dość agresywnej stopie. Całość pozytywnie brzmiąca.


 

Polecamy też najnowszy remix do ostatniego utworu formacji Shanguy. – King of the Jungle.

MAGH Remix 02:32

 


A jeśli bossa nova to wasz klimat posłuchajcie najnowszych remiksów do utworu Shorty „Canta canta”. Oto jeden z nich. Muzyka uniwersalna na wiele okazji.