retrospecja-znowu-to-zrobili-milypan-defis
MiłyPan i Defis po raz trzeci wykorzystali brzemienia euro disco w swojej nowości. Zobacz kto jeszcze sięgnął po muzyczną retrospekcję!

Już jakiś czas temu skazywałem, że muzyka disco/dance w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Wszystko za sprawą coraz to większych oczekiwań odbiorców. I chyba artyści znaleźli cudowne rozwiązanie. Są nimi muzyczne retrospekcje!

 

 

MiłyPan oraz Defis zrobili to po raz trzeci. Ostatnio po muzykę euro disco, którą wykonywały popularne w latach ’80 grupy, jak Modern Talking czy Bad Boys Blue, ten duet sięgnął przy okazji wspólnej produkcji z byłym wokalistą MilanoBogdanem Borowskim. Ich wspólny numer „Jeszcze raz” stał się absolutnym hitem, przez długi czas pozostając w czołówce najchętniej pobieranych singli przez DJ-ów.

Pierwsza próba miała jednak miejsce pod koniec 2020 roku, kiedy Piotrek i Karol stworzyli utwór „Musisz się starać”. Niestety, będąca w swojej szczytowej formie pandemia, trochę przyćmiła popularność tego nagrania, do którego teledysk w serwisie YouTube wyświetlono ponad 47 milionów razy.

W muzyczną retrospekcje Ci dwaj panowie ponownie zabierają nas wraz ze swoimi koleżankami z zespołu Topky.

Dwie byłe wokalistki popularnego girlsbandu w sposób perfekcyjny wpisały się w zamysł zaimportowania brzmień sprzed 40 lat. Nie ma cienia wątpliwości, że „Jeden taniec, jedna noc” to będzie hit.

Powrót legendy polskiej muzyki dance

Myślę, że nie tylko moje pokolenie doskonale pamięta „Love Song for Halina”. Co prawda mi wciąż w uszach brzmi oryginał z lat 90-tych, ale młodsi mogę kojarzyć jedną z jej późniejszych wcieleń, między innymi tą od D&G z 2015 roku.

Autor tego tanecznego przeboju – Thomas – po krótkiej wydawniczej przerwie powrócił z najnowszym singlem. Zatytułowany jest on „Integracja”. I obok swojego dance’owego charakteru posiada elementy retrospekcji, w postaci brzmień italo i euro disco.

 

Włoska retrospekcja w Patryka i jego grupy

Po italo disco sięgnęła także inna gwiazda polskiej muzyki tanecznej. Patryk Pegza, czyli lider formacji After Party .

Swój najnowszy singel „Niech nam zazdrości cały świat” w całości stworzył w klimatach, jakie znamy w wykonaniu Francesco Napoli, Savage’a czy Ryan’a Parisa. Patrząc na notę jaką temu utworowi wystawili DJ-e w naszym serwisie (4,81 na 5 możliwych do uzyskania gwiazdek), to należy odnieść wrażenie, że im się bardzo spodobał.

Koniecznie sprawdź także te dwa utwory 🕺🎶

Jeszcze na szybko pozwolę sobie Wam przypomnieć dwa tytuły. Oba numery również miały premierę niedawno, dokładniej przed Wielkanocą. I oba mają w sobie pierwiastek „retro”. Zarówno nowość od Lili, jak i Toskańsky’ego, nawiązują do brzmień euro disco.

Ta muzyczna retrospekcja bardziej zauważalna jest w singlu „Kobieta zmienną jest”. Ale także w „Disco” od Mateusza usłyszycie charakterystyczne dla lat 80-tych dźwięki.

Te oraz wiele, wiele więcej…

Po prostu – jeśli szukacie ciekawych, tanecznych propozycji na majówkę 2022 – to koniecznie zajrzyjcie do naszego serwisu DigitalDJ, gdzie codziennie czekają na Was najlepsze nowości!

 

 

Poprzedni artykułWYWIAD-INTERVIEW z R3HAB o warsztacie DJ’a, rady dla początkujących producentów…
Następny artykułMILKSHAKE, NEED TO FEEL LOVED i inne energetyczne premiery
Double S to DJ młodego pokolenia, dla którego muzyka to całe życie. Nie zamyka się w jednym gatunku - muzycznie jest człowiekiem uniwersalnym - łączenie czarnej muzyki lub oldies z bardziej klubowymi brzmieniami to w jego setach codzienność. Od wielu lat związany jest także aktywnie ze sceną polskiej muzyki tanecznej, której działem zajmuje się w klubie DJ Promotion. Pracował również jako prezenter radiowy w Radio HOBBY 89,4 FM, gdzie prowadził audycje "B4 HOUSE PARTY", poświęconą muzyce klubowej, oraz był autorem sobotnich "Poranków Disco Polo" oraz współautorem czwartkowej audycji "I Love 90's" na antenie tego samego radia. Od roku 2016 felietonista "Strefy Disco Dance" blogu (wcześniej miesięcznika) DJ Raport oraz współautor podcastu "After Weekend by DJ Promotion".