sjay music, hard rock sofa house music alex hosking

W tym artykule nie będzie tym razem żadnych odświeżeń, ale najciekawsze premiery ostatnich dni. Hard Rock Sofa x Jonk & Spook, DJ Sammy ft. Alessia Labate, Steff da Campo ft. Cassa Jackson, Fred again… i Alex Hosking & Majestic. Tak, to ten od „Rasputina”.

 

Dobrej muzyki House nigdy za wiele.

Trzeba przyznać, że ostatnimi laty poszerzyła ona swoje grono odbiorców przede wszystkim dzięki coverom i remiksom starych hitów. Nie będzie jednak odświeżeń , ale będą nawiązania do starych czasów – do starych brzmień. Słychać to w utworze Alex Hosking, ale zaczynamy od Hard Rock Sofa, bo tu aż kipi starymi brzmieniami. No i ten tytuł idealnie pasujący na nagłówek naszego cyklu: House Music

Pod nazwą Hard Rock Sofa ukrywa się rosyjski producent Denis Czepikow. Teraz, bo kiedyś było to trio. W bogatym, ponad 10-lwtnim, dorobku ma m.in. remiksy do takich hitów jak „Welcome To St. Tropez” (DJ Antoine) czy „Heroes” (Alesso).

Dawno o nim nie słyszeliśmy, ale oto wraca i to w zupełnie innym niż kiedyś brzmieniu. Banalny tytuł „House Music” (Ego Music), ale muzyka już nie, bo mamy tu do czynienia ze świetnie stylizowanym brzmieniem funky, trochę oldschool. Utwór brzmi jakby był z poprzedniej epoki, ale jednocześnie bardzo nowocześnie.

Jonk & Spook to producenci z Włoch : Alex Abbruscato i Lauro Predieri.

Jego kariera trwa już około dwie dekady, od kiedy zrobił cover hitu Bryana Adamsa „Heaven”. DJ Sammy ma bogaty dorobek praktycznie z każdego gatunku tanecznego. Dziś przedstawia nam fajny kawałek House „Bet on me” (MyClubroom).

Nie ma tu nic z przeszłości, żadnych sampli czy nawiązań do starego, ale jest to po prostu dobrze skrojowy House, z fajnym wokalem. To Alessia Labate – wokalistka i gitarzystka z Włoch.

 

Steffen J. de Vries aka Steff da Campo tym razem na ostro. „Delusional” (Heartfeldt/Spinnin) to zgrabny vocal house , w który wpleciono ostrą „zakrętkę”, break-beatowe frazy na podkładzie, ale też bardzo dobrze brzmiący wokal, za który odpowiada mało (na razie) znana Cassa Jackson.

 

Brytyjski producent Frederick Gibson jako Fred again… stworzył „Marea (We’ve Lost Dancing)”. Utwór stał się hitem po obu stronach Atlantyku, ale w Polsce jakby nie został doceniony. Ten nowy „Hannah (The Sun)” (Warner Music) znów pokazuje, że jest nietuzinkowym twórcą. Tworzy muzykę House po swojemu.

 

„Need your Love” (Warner Music) to próba przeniesienia brzmienia klasyka Robin S na współczesne czasy. Wokalista z Wlk.Brytanii Alex Hosking ma już całkiem spore sukcesy, szczególnie na swoim rynku muzycznym. Znamy ja z nagrań z PS1, Jake Tarry czy Tomem Ferry. Teraz do tego grona dołącza tegoroczny rekordzista  Majestic.

Utwór powstał już w styczniu 2020 roku, ale nagranie sfinalizowano dopiero teraz. Fajny wokal, linia melodyczna też, ale mamy uczucie, że słuchamy „Show me love”, którego mamy już nieco dosyć.

Zbyt często producenci remiksują lub kopiują ten mega klasyk. Tutaj, Majestic poszedł jakby nieco za daleko w dokładnym odwzorowaniu hitu z lat 90-tych, bo nie tylko brzmienie „marimby”.