SATURDAY Alex Gaudino x Dopamine x MazZz
Alex Gaudino (fot.Facebook)

Był już mega popularny “Friday”, a teraz pojawia się “Saturday”. Tak oto najpopularniejsze dni weekendu staja się fajnym tematem dla twórców muzyki tanecznej.

 

 

Kiedy myślisz o weekendzie i muzyce, co przychodzi Ci na myśl? Alex Gaudino, Dopamine i MazZz postanowili odpowiedzieć na to pytanie swoim nowym hitem – “Saturday”. Ten utwór jest dowodem na to, że kiedy geniusze spotykają się w jednym miejscu, powstaje magia.

 

Historia “Saturday”

jest równie fascynująca jak sam utwór. Początkowo narodziło się ono jako efektowny i zaimprowizowany mash-up stworzony przez niezwykle zdolnego MazZz. Jednak Alex Gaudino, uznany za jednego z czołowych artystów sceny klubowej, dostrzegł w tym mashupie coś wyjątkowego.
Przy pierwszym przesłuchaniu od razu zrozumiał jego potencjał. Z tego powodu zaangażował słynnego londyńskiego DJ-a i producenta, Dopamine, aby podnieść jakość tego utworu na wyższy poziom.
Dopamine, choć znany na całym świecie od wielu lat, w 2021 roku zdobył jeszcze większe uznanie. Współpracując z Ritonem, wyprodukowali superhit “Friday“, który osiągnął ponad 900 milionów odtworzeń, zdobywając platynowe certyfikaty na całym świecie. Tak więc, połączenie sił z Alexem Gaudino i MazZz przyniosło nam jeszcze jeden muzyczny majstersztyk.
“Saturday” to idealne połączenie sampla z kultowego hitu house z lat 90., “Got A Love For You” tria Jomanda (zobacz niżej) , z nowoczesnym i mocnym wokalem.
Efekt? Ponadczasowy hymn imprezowy, który z pewnością będzie głośno grany na parkietach klubów na całym świecie. Magia tego singla tkwi w umiejętności mieszania klasycznych brzmień z nowoczesnymi rytmami, tworząc coś, co natychmiast wkrada się do głowy słuchacza.
Podsumowując, “Saturday” to nie tylko utwór, ale prawdziwa podróż przez różne epoki muzyki house. Dzięki talentowi trzech znakomitych artystów, mamy teraz hymn, który z pewnością będzie świętowany przez miłośników muzyki na całym świecie. Jeśli jeszcze nie słyszałeś “Saturday”, już teraz przekonaj się o jego magii.

Oryginał

Utwór został wydany w 1990 roku, na singlu i… kasecie magnetofonowej, na albumie “Someone To Love Me”.

Jomanda to trio wokalne z USA. Tworzyły je: Renee Washington, Joanne “Yavahn” Thomas i Cheri Williams.