LOve and Rain Savage Roberto Zanetti I love you
Savage aka Roberto Zanetti (fot.Facebook)

Grają radia, grają DJ’e, ciągle mimo upływy lat ma grono swoich fanów na całym świecie. Savage aka Roberto Zanetti postanowił najwyraźniej zaskoczyć swoich wielbicieli w 2020 roku. Nie zrobił bowiem remiksu, ale zupełnie nowy kawałek „I love You”, który nawiązuje do tego co najlepsze w Jego starych hitach. Uwaga, jest także klubowy bonus!

 

 

 

 

 

Już po pierwszych taktach „I love You” słychać brzmienie lat 80-tych, które przyniosło Savage światowy sukces. Fachowcy od Italo Disco być może doszukają się kopii melodii jakiegoś utworu z tamtych czasów, ale ta muzyka z gruntu rzeczy jest i ma być prosta.

Zresztą zarzucanie Roberto Zanetti jakiegoś plagiatu byłoby nie na miejscu. To On stworzył takie ponadczasowe kompozycje jak „Only You” czy „Don’t cry tonight” i wiele innych. Osiągnął sukces o jakim 99% artystów, kompozytorów czy autorów tekstu może tylko pomarzyć. Piszemy o tym niżej.

 

 

Tyle historii, bo oto mamy „I love You”. Prościej już w zasadzie nie można zatytułować utworu, ale wszak napisaliśmy wyżej, że Italo Disco to prosta muza. Tak musi być! Wersja oryginalna to typowy sound z czasów dekady 80.  Przypudrowane to jest aktualnie brzmiącym basem, a całość podrasowana.

Savage Roberto Zanetti I love you
Savage aka Roberto Zanetti (fot.Facebook)

I tu niespodzianka – mamy Club mix. Savage bardzo inteligentnie wymieszał aranż Italo Disco z beatem house i przyśpieszył. Oryginał ma bowiem 105 BPM, a Club mix 120. Brzmi to całkiem fajnie. Ciekawi jesteśmy Waszego zdania czyli gwiazdkowych ocen.

Savage teraz powraca z nowym singlem „I Love You”, ale nie tylko. To zapowiedź nowego albumu Artysty „Love And Rain”, którego premiera już 7 lutego!

Na krążku znajdzie się 14 premierowych utworów i symfoniczna wersja utworu „Only You”! Artysta w nowych utworach został wierny gatunkowi, który przyniósł mu sławę i rzesze fanów!

 

Savage – rys historii

Kariera i sukces Savage nie wzięły się znika. Mając 14 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pierwsze kroki stawiał z zespołem Taxi, w którym gitarzystą był Zucchero. Pod koniec 1983 rozpoczął nagrywanie utworów jako Savage. Jego „Don’t Cry Tonight” stał się hitem w Europie i w Azji. W tym samym roku nagrał „Only You”, a potem debiutancki album „Tonight”.

Tworzył dla wielu gwiazd gatunku italo disco, także pod pseudonimem Robyx. Pisał przeboje dla duetu Radiorama, Double You i Corona, a w latach 90-tych dla rapera Ice MC. To były hity także w Polsce.

Potem była Alexia zarówno piosenką „Uh la la la” i innymi. W 2001 wrócił do współpracy z dawnym przyjacielem Zucchero. Wynikiem był utwór „Sexy Thing (Baila)”, który także odniósł światowy sukces.

Lista kolejnych singli jest dłuższa … oraz remiksów i przeróbek.