inna up

Pisaliśmy ostatnio o dużej aktywbności tej wokalistki z Rumunii i spodziewaliśmy się więcej, ale… nie spodziewaliśmy się czegoś takiego. W nowym utworze „Up” Inna wraca do popularnego stylu tanecznego z lat 90-tych. Oj, będzie hit.

 

Pamiętacie „Coco Jambo” (Mr President), „Bamboleo” (Garcia) czy „Everybody” (DJ Bobo)Pięć lat temu do tego trendu nawiązał „Rockabye” (Clean Bandit) i odniósł wielki światowy sukces.  Oto najkrótszy tytuł na świecie: „Up„.

 

 

Up” oparty jest na sprawdzonym schemacie trendu reggae-dance, a więc w/w hitów sprzed lat. Twórcami piosenki są Minelli (znana m. in. z globalnego hitu 'Rampampam’), Sebastian Barac, Marcel Botezan, Inna i Alex Cotoi.

 

Inna komentuje premierę:

  • Jestem niezwykle podekscytowana „Up”. To piosenka, którą pokochałam od pierwszego bitu. Mam nadzieję, że Wam też się spodoba razem z teledyskiem.

Inna ma za sobą rok sukcesów i kooperacji. Piosenka „Flashbacks”, która ma ponad 28 milionów odsłon, podbiła listy przebojów w Rosji i Turcji. Następnie ukazały się single „Maza” (19 milionów odsłon) i „Oh My God”. Wokalistka na koncie ma ponadto kooperacje z takimi artystami jak Alok i Sofi Tukker („It Don’t Matter„), SICKOTOY x Elvana Gjata („Papa”) oraz Carla’s Dreams, The Motans i Irina Rimes („Here”) i oczywiście – wydany w tym roku – „Cool Me Down„, z Gromee.

Wokalistka może również pochwalić się ponad 5 miliardami odsłon na YouTube. Czyni ją szósta najchętniej oglądaną europejską artystką po Dua Lipa, Adele, Ellie Goulding, Anne Marie i Little Mix.

Dzięki niedawnej współpracy z Minelli przy utworze „Party” zdobyła kolejnych fanów i podbiła kolejne listy przebojów.

Dziś już wiemy, że pojawiała się druga wersja UP utworu z Sean Paul’em.