DJ Raport poleca: Body ? Alex Gaudino ? Alexandra Stan ? Mufasa & Hypeman

Mało jest ludzi, którzy nie lubią mega hitu “Destination Calabria”, dlatego wróżymy temu utworowi sporą popularność na naszych parkietach.

 

“Mr.Saxobeat” i “Destination Calabria” – to dwa najbardziej rozpoznawalne hity taneczne i aż dziw bierze, że ta kolaboracja zaiskrzyła dopiero teraz. W projekcie bierze udział grupa artystów, z których powinniście kojarzyć każdego: Alex Gaudino, Alexandra Stan, Mufasa i Hypeman.

 

Pomysł w “Body” sumie prosty, ale na jego realizację trzeba było dość długo czekać. Przypomnijmy, że utwór Alexandry Stan powstał w 2010 roku. Od tego czasu ta wokalistka z Rumunii aktywna jest non stop, bo współpracowała ze sporą liczbą różnego rodzaju artystów czy producentów. Żeby przypomnieć te ostatnie, na przykład te bardziej klubowe, to NERVO, VINAI czy MATTN.

I przyszedł czas na Niego. Alex Gaudino to prawdziwy weteran, bo działa przynajmniej od 2004 roku, a wiec w tym roku byłaby to okrągła “20”. Być może zaczął nawet wcześniej. W 2006 roku pojawiła się “Destination Calabria”, najpierw jako bootleg, a rok później już oficjalnie.

Przypomnijmy, utwór zawiera sampla utworu duńskiego producenta Rune. W “Body” Alex , wraz z kolegami, znów zastosowali patent na samplowany saksofon. Alexandra Stan zaśpiewała swoje, po staremu.

Prawdę mówiąc, trudno się tu doszukać jakiegoś specjalnego samplowania. Wykorzystano pełen loop oryginału czyli “Mr. Saxobeat”.

A Mufasa & Hypeman – tak, to ci faceci co “zakręcili” mega hitem “Friday” (2021) w skłądzie z Riton i Nightcrawlers.

Czy to chwyci ? Ja i – wiem, że nie tylko ja – lubię takie rzeczy.