diamonds jubel Aleyna Tilki
JUbel, Aleyna Tilki (w środku) - fot. Warner Music

Ten utwór nawiązuje do diamentów, ale jak dobrze pójdzie ma szanse na „diamentowy” sukces. Ci szwedzcy producenci pokazali już, że potrafią robić hity. W utworze „Diamonds” duet Jubel poszedł w jeszcze prostsze klimaty niż wcześniej. Dlatego umieszczamy go w naszym cyklu „Pocztówka z wakacji”.

 

Gdy wsłuchacie się w „Diamonds” przekonacie się to to właściwie utwór dance’owy, a nie np. Deep house’owy. Samo nazewnictwo ma oczywiście mniejsze znaczenie, chodzi głownie bowiem o to, że Jubel zrobili bardzo wakacyjny kawałek.

 

Szwedzki duet Jubel jest nam doskonale znany, bo mieliśmy okazje porozmawiać z nimi. Już wcześniej pokazali („On the beach”), że takie letnie klimaty to ich … klimat.  W nowym utworze „Diamonds” zapędzili się nawet w stylistykę melodyczną italo disco, bo to w dekadzie 80 królowały takie linie melodyczne.

I to jest główny powód, dla którego polecamy tym DJ’om (i nie tylko im), którzy graja nawet wesela.

Krótko o nich 

Jubel czyli Sebastian i Victor przez lata wydawali swoje utwory, produkowali dla innych artystów i byli też DJ-ami. Połączyli się poprzez SoundCloud, a ich pierwsze spotkanie na żywo nastąpiło, gdy okazało się, że obaj mieszkają w Halmstad, na zachodnim wybrzeżu Szwecji.

Miasto słynie z długich, piaszczystych plaż i życia nocnego w okresie letnim – to środowisko, które wyraźnie wpłynęło na podnoszącą na duchu atmosferę i szerokie inspiracje w zakresie brzmienia.

Co było dalej, pisaliśmy wiele razy, a nawet rozmawialiśmy z nimi.

O niej

Aleyna Tilki, która ma zaledwie 21 lat, może pochwalić się fenomenalną liczbą 1,7 miliarda wyświetleń na YouTube. Do tego 150 milionami odtworzeń na Spotify i prawie 600 milionami odsłon na TikToku.

Na naszych parkietach nie miała aż tak wielkiego hitu. Tern najlepiej przyjęty to „REal Love” (Dillon Francis ft. Aleyna Tilki), z 2021 roku.

Tilki, która zyskała status krajowej gwiazdy po rewelacyjnym występie w tureckiej edycji programu „The Voice”. Konsekwentnie szokuje naród swoimi prowokacyjnymi zdjęciami, niepokorną osobowością i wybrykami w mediach społecznościowych. Wszystko to towarzyszy oczywiście jej popowym hitom, które poruszają kwestie osobistej siły i wolności w wyrażaniu siebie.

Jej pierwszy anglojęzyczny singiel „Retrograde” został napisany i wyprodukowany przez m. in. Duę Lipę, Diplo, Sarah Hudson, JR Blender i King Henry. Ponadto, remiksy przygotowali Galantis i Vintage Culture. Na amerykańskim rynku dała się poznać, śpiewając w piosence „Real Love” Dillona Francisa.

Nieco ponad miesiąc temu wydała swój drugi autorski anglojęzyczny utwór „Take It Or Leave It„.