Its my Life Dr Alban Popek

W ramach naszego cyklu porównywania oryginałów starych hitów z nowymi wersjami dziś przedstawiamy bardzo nietypowy przypadek, bo takim nietuzinkowym gościem jest Popek, który postanowił sobie zarapować hit “It’s My Life” i do tego zaprosić do nagrania artystę, którego lubimy nie tylko z tego jednego hitu. To oczywiście Dr Alban. Przy okazji przypomnijmy oryginał.

 

Niedawno mieliśmy przeróbkę włoskiego hitu “Ti amo”, który był coverem zaśpiewanym z polskim tekstem, ale tu mamy jeszcze inny przypadek. Wykorzystano oczywiście linię melodyczna oryginału “It’s my Life”, od nowa go zaaranżowano, dopisano część tekstu po polsku (zobacz na dole) i zaproszono oryginalnego  artystę. “Łączę nad ranem robimy feat z Dr. Albanem” – to fragment dopisanego tekstu, który doskonale oddaje pomysł, którego autorem jest Popek. I widać już dobry odbiór utworu wśród DJ’ów.

 

Żartobliwie, na luzie i co ważne autentycznie, jak to widać w teledysku Dr Alban  (pochodzi z Nigerii, mieszka w Szwecji) zostaje dentystą, a Popek pacjentem. Swoją partię rapową od nowa nagrał prawdopodobnie (jest bardzo podobna do oryginalnej) Dr Alban, która jak widać trzyma się całkiem dobrze, a przecież stuknęła mu już 60-tka. W tle całości pozostaje nowy aranż utworu, którego autorem jest polski producent Claysteer. Możecie go kojarzyć z utworu “No Regrets”.

Sam wideo klip nagrano na Zalewie Zegrzyńskim, w środku lata 2020.

 

Oto legendarny oryginał

https://www.youtube.com/watch?v=4zHm_6AQ7CY

Utwór został wydany w kwietniu 1992 roku jako pierwszy singiel z jego drugiego albumu studyjnego pt.”One Love”. Wyprodukował go legendarny (już nie żyjący) szwedzki producent – Denniz PoP. Singiel stał się hitem w większości krajów europejskich, także u nas, ale były efekty n”ekstra”, na przykłąd we Francji, ponieważ utwór był hitem rok po roku; po prostu  został wykorzystany w reklamie telewizyjnej tamponów “Tampax” i powrócił na listy przebojów w tym kraju w 1993 roku.

Its my Life Dr Alban Popek?It’s My Life? wywarł ogromny wpływ na listy przebojów w Europie, stając się do tej pory jednym z najbardziej udanych utworów Dr. Albana. Zadebiutował na pierwszym miejscu w Austrii, Belgii, Niemczech, Włoszech, Holandii i Szwecji, a także na liście Eurochart Hot 100.

Ponadto singiel zdołał wspiąć się do pierwszej dziesiątki w Danii, Finlandii, Grecji, Irlandii, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria i Wielka Brytania, a w tym drugim przypadku osiągnął 2 miejsce 20 września 1992 roku, zaś w czwartym tygodniu na UK Singles Chart.

Poza Europą osiągnął 2 miejsce na kanadyjskiej liście RPM Dance Chart, 3 miejsce na liście Billboard Hot Dance Club Play w USA i 10 w Zimbabwe, a w Australii i Nowej Zelandii był to hit Top 50. Piosenka została nagrodzona srebrną płytą we Francji, po sprzedaniu 125 000 egzemplarzy, oraz platynową w Austrii i Niemczech, ze sprzedażą 30 000 i 500 000 singli.

Zobacz inny szwedzki hit.

Fragment polskiego tekstu

….
Łączę nad ranem
robimy feat z Dr. Albanem
sakwy wypchane
weź mi zabroń
Zawołaj mamę
It’s My Life
kocham te rapy
idę do przodu
nie zatrzyma mnie nic
wchodzę do studia jak do siebie do chaty
ty nogi masz jak z waty
ćwiczysz plasa, hit
tata mówił mi , nic nie dygaj ziom!
nie odwracaj się i do przodu idź
dziś zataczam swój muzyczny krąg,
a kiedyś mógłbym tylko o tym śnić
więc nie mówi mi co mam robić
i tak nie posłucham twoich rad
musiałbym na nowo się narodzić
nagrywam hit sprzed 30 lat …..

 

Zobacz inny hit z lat 90-tych w nowej wersji