HOUSE NEWS czyli co ciekawego 👌 w premierach House Music

DJ Raport poleca: wh0, armand, van helden, booty call, I'm a believer - inner city

Oto nasza selekcja z premier muzyki House. Staramy się tu przedstawiać producentów mniej znanych, którzy mają coś ciekawego do zaoferowania na parkiet.

 

 

Czasem remiks brzmi ciekawiej niż wersja “original mix”. Tak jest w przypadku utworu “I’m a believer”. Zresztą oceńcie sami.

 

Legendarna formacja z USA Inner City , pod kierownictwem Kevina Saundersona, działa od 1989 roku! Nic wiec dziwnego, ze w jej produkcjach znajdziesz echa oldschool.

Najnowszy utwór to “I’m your believer” [Armada Music] to jak zwykle jakość. Ciekawy soulfulowy wokal, ale przede wszystkim wrażenie robi “Low Steppa remix”. Dynamika, świetny kolaż dźwięków i loopa znanego nam z czasów muzyki “klubb” – to wszystko brzmi “perfect”.

Low Steppa to Will Bailey – producent z Birningham, w Wlk.Brytanii.

 

Warto jest czasem posłuchać każdego utworu, bo można trafić na ciekawego, nieznanego artystę. Tak jest z utworem “All I wanna” [Gemstone Records] ma prostą dance’ową linię melodyczną, fajny wokal i kilka fajnych muzycznych “smaczków”.

RSCL to Franklin van Beek – producent z Holandii, który dał już o sobie znać przy współpracy z Mr. Belt & Wezol. Will K to postać nam nieznana, gdzie, chyba , z Australii.

 

“Up and away” [Sirup Music] to także bardzo skoczny vocal piano house, ale z elementami brzmień z lat 80-tych.

Kevin Palacios pojawia się u nas pierwszy raz. To producent z Wlk.Brytanii.

 

“1000 miles” [Soave Records] to kawałek bardzo prosty i żywiołowy, ale przez to może łatwiej dotrzeć do odbiorcy. Dużym plusem jest jego fajnie wykręcony motyw główny.

Holenderski producent Marco Nobel – nie bez przesady – uznawany jest za jeden z talentów holenderskiej sceny EDM. Ostatnio fajnie odświeżył “SOS” (ABBA). TYm razem do współpracy zaprosił Bułgara – to Alek Sandar, ale też rapera Young Thug.

 

Jeśli szukacie czegoś wesołego muzycznie to posłuchajcie tego.

“Sublime” [Spinnin Records / Spinnin Deep] to energetyczny house z niebanalnym latynoskim zacięciem. Tych producentów z Holandii znacie, bo opisywaliśmy ich nie raz. To Thomas NewsonVoost.

Ten drugi bardzo dobrze jest u nas przyjmowany dzięki remiksom takich klasyków jak “Somebody To Love” czy “Music sounds better with you”.