slomo chanel

Naszemu zwycięzcy krajowych preselekcji przybywa konkurencji i to nie byle jakiej. Oto zwyciężczyni krajowych preselekcji w Hiszpanii. Nazywa się Chanel, a jej utwór „SloMo”.

 

„SloMo ” to piosenka hiszpańsko-kubańskiej piosenkarki Chanel . Piosenka będzie reprezentować Hiszpanię na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022. Ale nie to jest powodem, że przedstawiamy wam bliżej ten tytuł.

 

Osadzony w rytmice reggaeton „SloMo” idzie bardzo żywiołowo, a do tego jest zeuropeizowany. Co z tego wynika? Brzmi jak muzyka Dance. Wokalistka Chanel świetnie śpiewa. Utwór jest bardzo dobrze wyprodukowany brzmieniowo.

O Chanel

Chanel (wł. Chanel Terrero) to urodzona w Hawanie (Kuba) w 1991 roku i wychowywana od 4 roku życia w Hiszpanii piosenkarka, tancerka i aktorka. Od 6 roku życia uczyła się baletu klasycznego, jazzu, gimnastyki artystycznej i śpiewu. Karierę zawodową rozpoczęła w teatrze muzycznym w wieku 16 lat.  Występowała w m.in. w musicalach: „Król Lew”, „Mamma Mía!”,  „Flashdance”, „Bodyguard”, „Hamilton Fever” i „NINE”.

Tańczyła z Shakirą na gali „EMAS” w 2010 roku. W telewizji można ją było zobaczyć w wielu hiszpańskich serialach takich jak „Águila Roja” (RTVE), „Wake Up” (RTVE), „Gym Tony”, „El Continental” (RTVE), „Cupido” (RTVE), „El Secreto de Puente Viejo”, „El Inmortal”. Pojawiła się również na dużym ekranie – zagrała rolę w filmie Agustí Villarongiego „El Rey de la Habana”.

Mocna ekipa

Za sukcesem projektu Chanel stoi prawdziwy sztab profesjonalistów: Keith Harris (amerykański producent, laureat dwóch nagróod Grammy, znany m.in. ze współpracy z Black Eyed Peas, Mariah Carey i  Christiną Aguilerą). A także hiszpański kompozytor Leroy Sánchez, brazylijski wokalista Ibere Fortes. Do tego kanadyjska autorka Maggie Szabos i znany holenderski DJ – Arjen Thonen. 

Za równie imponującą choreografię Chanel odpowiedzialny jest Kyle Hanagami. To autor układów tanecznych m.in. dla Jeniffer Lopez, Ariana Grande czy Britney Spears!

Ostra konkurencja

W hiszpańskich preselekcjach konkurencja była spora. W półfinale „SloMo” otrzymało najwięcej punktów od ekspertów. Konkurent – utwór „Terra” Tanxugueiras wygrał u widzów. Trochę tak jak u nas Daria i Ochman.

„SloMo” zdobył tylko 3,97% głosów, będąc na trzecim miejscu przeciwko „ Ay mamá ” Rigoberty Bandini z 18,08% i „Terra” Tanxugueiras z 70,75%. A jednak finalnie wygrało.

Po wygraniu konkursu autorzy zostali oskarżeni o plagiat serbskiej piosenkarki Dary Bubamara z 2017 roku „Extravagantno”. Napisanego przez Stefana Đurića i Slobodana Veljkovića , przez samą Bubamarę i Đurića. Na ile to prawda , oceńcie to sami. Dla nas liczy się sama muzyka Chanel.

 

 

 

66. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w Turynie we Włoszech i będzie składać się z dwóch półfinałów 10 maja i 12 maja 2021 r. oraz wielkiego finału 14 maja 2022 r.