Stickup – Armin Van Buuren, R3hab, Bottai…Czy muzyka Trance wraca?

Stickup Armin Van Buuren Trance

Muzyka Trance powstała w latach 90-tych i przez kilkanaście lat była jednym z czołowych gatunków klubowej muzy.  Potem nieco się przejadła i zeszła do przysłowiowego lamusa. Było jednak kwestią czasu gdy znów wróci do łask. Czy właśnie nadszedł taki czas? Przykładów pojawia się coraz więcej.  Armin Van Buuren “Stickup” , R3HAB vs Vini Vici ft. Pangea & DEGO, Bottai i Kura & HIDDN. Kolejne kawałki promo z tego gatunku przedstawimy już za kilka dni.

 

 

 

 

Trance Music wraca na salony? Będziemy się mu przyglądać. Oto pierwsze “jaskółki”. Na przykłąd “Stickup”.

 

Mistrz i wielki propagator Trance Music właściwie zawsze był wierny temu gatunkowi. Zajęcie się house, a nawet funku music nie oznaczało rozstania ze stylem, dzięki któremu zdobył sławę. Do dziś przecież działa jego program “A State of Trance”, a ubiegłoroczny sukces “Blah Blah Blah” tylko to potwierdza.

Od początku tego roku, Armin Van Buuren uraczył nas wieloma nowymi produkcjami, które ukazywały się właściwie co miesiąc. Stał się tym samym jednym z najbardziej płodnych artystów na scenie klubowej. Jednak wszystko ma swoją konkretną przyczynę. Ilość muzyki, jaka w ostatnim czasie opuściła studio najbardziej utytułowanego DJ’a na globie, wynika z nadchodzącej premiery siódmego autorskiego albumu Holendra pt. “Balance”, który ujrzy światło dzienne jesienią. Singiel „Stickup” to właśnie kolejny powrót AvB do brzmienia trance sprzed lat. Kawałek jest również jubileuszowym, 1500 wydawnictwem w katalogu labela Armind Recordings.

Naszym zdaniem “Stickup” to ciekawa propozycja. Ma w sobie podkręconą pompkę, nawiązuje do oldschool electro i oczywiście opakowana jest w trance’owy aranż.

 

 

R3hab vs Vini Vici ft. Pangea & Dego – “Alive” to przykład muzy Psy Trance. Słuchać tu elementy nawet proste motywy charakterystyczne dla muzyki dance. Tego typu utwory już zaczynają gościć na listach przebojów za sprawą takich znanych Wam producentów jak DJ’s From Mars czy Marnik. Vini Vici to duet z producentów: Aviram Saharai i Matan Kadosh. Pochodzą z Izraela. Pangea to Yardan Farkash, a Dego to Dennis McFarlane.

 

 

Bottai “Nunc” (Purple Haze edit) to przykład jeszcze innego odmiany Trance, swego czasu bardzo popularnej – Uplifting Trance. To energetyczna odmiana tego gatunku. Giovanni Bottai to DJ i producent z Włoch, który nagrywa już co najmniej od 2013 roku.

 

 

Jeszcze innym przykładem mieszania Trance jest ten utwór Kura & HIDDN wydany nakładem Spinnin Records. Tu wykorzystano w dużym stopniu Bass House.