TURN ME ON, TOMALA, SAMBA DE RUA czyli premiery na latynoską nutę house

DJ Raport przedstawia latino house: 'turn me on' gabry ponte damante samba pastel tomala

Znów to “latino” – pomyśli pewnie nie jedna osoba. Jednak tym razem będą to bardzo kreatywne kawałki podane na klubowo. Żaden reggaeton! Zobaczcie co robi Gabry Ponte w “Turn me on”, ale także mniej znani producenci.

 

 

Niebanalnie, z pomysłem – producenci ciągle coś wymyślają w muzyce House. Znani i nieznani. Zaczniemy od tego bardzo znanego, bo Gabry Ponte serwuje nam, w “Turn me on”, ciekawy kolaż  latino i house.

Musi być wesoło i “słonecznie 🙂🙂

Jeden z największych włoskich DJ-ów, Gabry Ponte, doskonale znany u nas podszedł bardzo kreatywnie. Ciągle popularne sa jego „One By One”, „Sunglasses At Night” i „Easy On My Heart”.

W “Turn me on” [GEKAI/Mo.Da./CR2 Records) wykorzystuje sampla latynoskiego kawałka „La Cumbia Cienaguera” (1970 – Alberto Pacheco). Producent od dawna świetnie łączy elementy Dance i House. Tak też słychać i tu.  Wspomaga go producent młodego pokolenia – Andrea DAMANTE.

Melodię tą możecie zresztą kojarzyć, bo przedstawialiśmy kiedyś już odświeżenie, w postaci nagrania „Heater”.

 

Krzyczą tu “Tomala, Tomala” [Some Other Records], a my nie wiemy o co im chodzi? 😆😆😆 Jest dynamicznie i bardzo zabawowo. Wiemy przynajmniej, kto krzyczy.

Włoski DJ i producent Mark Di Meo nawiązał współpracę z dynamicznym meksykańsko-amerykańskim wokalistą Fatboi.  Ten ostatni to postać znana na scenach festiwali EDC Mexico & Beyond Wonderland MTY.  Współpracował m.in.

 

Latino i funky… wow… ⭐⭐⭐ “Samba de rua” (uliczna samba)  [Helix Records] ma w sobie też trochę disco. Brzmi to nieco staromodnie, ale przez to bardzo fajnie.

Francuski producent Pastel powraca z singlem będącym kontynuacją jego wirusowego hitu „Cabo Player” (35 mln wyświetleń). 

I coś ekstra…

Włoch Eugenio Fico to specjalista “El Ritmo” [Nu Funk Recordings]