jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM > Oceana – Can’t Stop Thinking About You

ALBUM > Oceana – Can’t Stop Thinking About You

„Endless Summer” – hymn Euro 2012 – ustabilizował pozycję Oceany na rynku muzycznym i otworzył jej drzwi do szerokiej kariery. Oceana – Can’t Stop Thinking About You > posłuchajmy co wokalistka proponuje nowego.

 

 

Oceana - Can’t Stop Thinking About You
foto Nik Konietzny

Charakterystyczna fryzura afro, permanentny uśmiech od ucha do ucha oraz nastrajające optymistycznie piosenki – tak w największym skrócie można przybliżyć Oceanę komuś, kto jeszcze nigdy nie zetknął się z twórczością bardzo lubianej w Polsce niemieckiej piosenkarki.

Różnorodność Oceany, pomimo wszystkich wcześniejszych, czasami odmiennych punktów kariery, zawsze przyciągała dużo uwagi i zainteresowania Artystką. Jako tancerka, choreograf, aktorka, ale przede wszystkim wokalistka, która potrafi czerpać ze swoich kreatywnych i wieloetnicznych korzeni oraz doświadczeń zyskała sympatię wielu fanów. Córka projektantki mody i muzyka z Martyniki została wychowana we Francji, USA i Hamburgu co pomaga być jej bardzo otwartą w każdej dziedzinie działalności. W jej muzyce ciepły i pełen melodyjny głos łączy się ze świeżymi, elektronicznymi dźwiękami.

 

Pierwszy singiel Oceany „Cry Cry” wydany w 2009 roku zwrócił na nią uwagę całej Polski. Singiel przez wiele tygodni nie schodził z list przebojów. „Endless Summer” – hymn Euro 2012 – ustabilizował pozycję Oceany na rynku muzycznym i otworzył jej drzwi do szerokiej kariery.

 

 

 

 

 

„Can’t Stop Thinking About You” to już 3 studyjny album w dorobku Oceany. Na krążek, który promowany jest przez tytułowy singiel, składa się 12 premierowych utworów, w których Oceana jak zawsze uwodzi swoim głosem, ale również daje potężną dawkę energii!

Już pierwszy utwór „Beautiful” to wesoły reggaeton. Dalej tytułowy w klimacie dance, podobnie następny, a dalej w kawałku „Thank You” mamy już dance, ale z odrobiną retro. Bardzo ciekawie robi się w piosence  „Why” opartej o klimat i rytm reggae. Dalej utwór spokojny balladowy. … i zmiana klimatu na r’n’b w „Mu business”. Bardzo fajnie brzmi „All Night”, w którym słychać nieco rocka, ale o tanecznym charakterze. Kolejny „Brace” to taki saksofonowy reggaeton z muzyką dance i lekkim klubowym zacięciu, bo oto w następnym „MVP” mamy już prawie typowy vocal piano house z udziałem rapera Crazy Hype. Przedostatni „Strike” jakby najmniej ciekawy.

Na koniec wersja akustyczna „Unexpected”. Brzmi pięknie – oczywiście do słuchania. Cała jednak płyta można rzec taneczna, choć brakuje jej takiego tanecznego feelingu jak w przypadku nowego albumu Inna. Ale jak widać płyta urozmaicona.

 

 

dostępna w serwisach cyfrowych tutaj

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik
Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

na górze