blanka solo

Ładna dziewczyna, fajnie śpiewająca, autorka tekstów i po prostu taka na luzie. Oto Blanka, którą być może kojarzycie z utworu “Better”. Przysłała nam go w ubiegłym roku. Oto Jej najnowszy utwór Solo”.

 

Poprzednio słyszeliśmy ją w klimacie latino, a teraz także tanecznie, ale w nieco innym stylu. “Solo” od razu ma szanse się spodobać, bo taki klimat od wielu lat jest lubiany na polskich parkietach. Poznajcie szczegóły, a przede wszystkim zobaczcie wideo.

 

“Solo” to piosenka nawiązująca do stylistyki popularnych dance’owych kawałków z dekady lat 90-tych, opartym po części na muzyce reggae.

Pamiętacie pewnie wielki hit “Rockabye” (2016), który znakomicie wykorzystał właśnie taką stylistykę. Tylko w tym roku mieliśmy kilka takich utworów, choćby Litlle Sis Nora, Olivia Addams, a ostatnio Laurell.

Nie w każdym przypadku to się sprawdziło jak powinno, ale już po tygodniu widać, że “Solo” radzi sobie bardzo dobrze. Blanka już w pierwszym tygodniu zadebiutował na #40 na Polish Dance Chart.

O niej

Blanka to młoda, obiecująca i ambitna Artystka na polskiej scenie muzycznej, ale pochodzi z … Bułgarii. Dlaczego tak? Latem tego roku Artystka podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland, a producentami (autorami muzyki) z  naszego kraju. Wśród nich dostrzegamy na przykład Mikołaja Trybulca aka Tribbs ‘a.

Dziewczyna już w wieku 14 lat napisała swoją pierwsza piosenkę. Zdolności muzyczne, taniec oraz język angielski rozwijała podczas pobytu w USA. Tam też występowała śpiewając z gitarą na sesjach “Open Mic” w różnych restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku.

Na przykład w klubie “The Bitter End”, gdzie zaczynała Lady Gaga. Po powrocie do kraju kontynuowała realizację swoich muzycznych marzeń.

Jak mówi:

  • “Solo” to piosenka o miłości, która okazała się zwykłą ?ściemą?. Łatwo stracić dla kogoś głowę, ale kiedy nagle okazuje się, że druga połówka nami pogrywa, optyka zmienia się o 180 stopni. Trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam…SOLO, bo sami siebie nie rozczarujemy”.

 

Panowie, popatrzcie na te fotki 😉😉

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Blanka Stajkow (@blikeblanka)