COME ALONG – Balladowa Titiyo odświeżona w tanecznym brzmieniu MNI

come along titiyo MNI Sofia Karlberg

Utwór “Come along” liczy sobie właśnie 20 lat. Jakby nieco zapomniany, ale gdy go posłuchacie w starej lub nowej wersji odkryjecie, dlaczego stał się przebojem. Kiedyś w wykonaniu Titiyo, a dziś ma szansę powtórzyć sukces dzięki współpracy formacji MNI i wokalistki Sofii Karlberg.

 

MNI – to obca nam nazwa, ale odświeżenie utworu “Come along”, który liczy sobie dokładnie 20 lat, zwróciło naszą uwagę na tą nieznaną producentkę.

“Come along” to utwór bardzo spokojny i klimatyczny, co dostrzeżecie porównując go niżej z oryginałem. Tajemnicza formacja MNI nadała swojej wersji taneczny, lekko pulsujący rys deep house, ale zachowała specyficzny klimat wersji Titiyo. Co ciekawe, aranż wykorzystuje te tradycyjne (starsze) brzmienia elektroniczne.

O projekcie MNI wiemy bardzo niewiele, poza tym, że ma na koncie utwór “Eyes” i jeszcze jeden remiks. Pochodzi prawdopodobnie z Berlina, ale zdaje się twórcy chcą być na razie anonimowi.

Zdecydowanie więcej wiemy na temat wokalistki. Szwedzka artystka Sofia Karlberg zdobyła wcześnie uwagę i zgromadziła ponad dwa miliony subskrybentów YouTube dzięki własnym interpretacjom piosenek, takich jak „Crazy In Love” Beyonce i „Paris” The Chainsmokers. W sumie ma już około 1,5 miliarda streamów na różnych platformach, choć u nas  jest właściwie nieznana. Póki co nie ma jakiegoś wielkiego hitu, ale spory potencjał twórczy.

Oto mamy kolejny przykład docenienia szwedzkiego wokalu, tym razem przez niemieckich producentów. Przypomnijmy tu przypadek z naszego podwórka: to Szwed Lukas Maijer znany Wam z utworu z Gromee.

O oryginale

Titiyo Yambalu Felicia Jah to szwedzka piosenkarka i autorka tekstów, która zdobyła cztery nagrody Grammis. To szwedzki odpowiednik amerykańskiego Grammy. „ Come Along ” to utwór szwedzkiej wokalistki Titiyo . Stworzyli go Joakim Berg i Peter Svensson w 2001, a produkcją kierował także Szwed – Tore Johansson.

 

Był to główny singiel albumu o tym samym tytule i dotarł na pierwsze miejsce najczęściej odtwarzanych utworów w Szwecji. Także w Polsce był nr 1 na Airplay Chart. Otrzymał szwedzką nagrodę Grammis w kategorii “Song of the Year” oraz Nagroda “Rockbjörnen” za szwedzką piosenkę roku .

Piosenka została włączona do ścieżki dźwiękowej do filmu “Iron Jawed Angels “, w 2004 roku. Oficjalny teledysk został udostępniony na kanale YouTube dopiero… w 2011 roku.